اخبار و رویدادها

محاسبه تعرفه برق در سیستان و بلوچستان بصورت عادی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان وبلوچستان گفت: از مهر ماه 1400 تعرفه های برق در شهر های سیستان و بلوچستان به روال عادی محاسبه می گردد و دوره تعرفه های تابستانه ای که در بعضی از شهر ها بود به اتمام می رسد.

1 مهر 1400

ختمی ارغوانی به کتاب فروشی ها آمد

به گزارش خبرنگاران؛ رمان ختمی ارغوانی نوشته چیماماندا آنگزی آدیچی و با ترجمه الهه علیزاده، از سوی انتشارات افراز منتشر شد. این کتاب با شماره 175 از بخش داستان دنیا این نشر به چاپ رسیده است.

30 شهریور 1400

امیرعبداللهیان: سند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای تایید شد

خبرگزاری خبرنگاران- حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد که سند عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای به تایید سران رسید.

30 شهریور 1400

تور هند ارزان: استقبال نخست وزیر هند از عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای

به گزارش خبرنگاران به نقل از هندوستان تایمز، نخست وزیر هند در جریان برگزاری اجلاس سازمان همکاری شانگهای طی سخنانی ضمن تاکید بر تعهد کشورش بر لزوم ارتباط با کشورهای منطقه آسیای میانه، خواهان ارتباط با بازارهای این کشورها شد.

28 شهریور 1400

ثبت حدود 2000 فوتی کرونا در آمریکا در شبانه روز گذشته

در حالی که شبکه سی ان ان گزارش داده از ابتدای همه گیری، کرونا در آمریکا جان یک نفر از هر 500 فرد را گرفته، این کشور تنها در شبانه روز گذشته هزار و 934 قربانی تازه را گزارش نموده است.

27 شهریور 1400

آپارتمانهای قدیمی انتخاب تازه خریداران مسکن

آمار و ارقام از سوق یافتن تدریجی خریداران مسکن در تهران به سمت واحدهای قدیمی ساز خبر می دهد؛ به طوری که به علت افت توان متقاضیان واقعی طی هفت سال گذشته سهم واحدهای بالای 16 سال از 12 درصد به حدود 30 درصد کل معاملات رسیده است.

25 شهریور 1400

حضور و سخنرانی پاکبان کرجی در صحن شورای شهر

یکی از پاکبانان کرجی به نمایندگی از سایر پاکبانان برای طرح مسائل این قشر در صحن شورای شهر حضور پیدا کرد.

25 شهریور 1400

خطر افزایش طوفان های گرد و غبار در پی خشک شدن تالاب ها

مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور وقوع خشکسالی و عدم تامین حق آبه تالاب ها و دشت های سیلابی را از مهمترین عوامل تخریب سرزمین و بیابان زایی در کشور دانست و گفت: این پدیده بر اثر عوامل اقلیمی و انسانی ایجاد می گردد. ...

24 شهریور 1400

توئیت غریب آبادی درباره توافق آژانس و ایران

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، پس از دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با رئیس سازمان انرژی هسته ای ایران در تهران گفت که دو طرف درباره تداوم روح همکاری و اعتماد متقابل تاکید کردند.

23 شهریور 1400

توسعه زیرساخت ها برای پایداری کامل برق تهران

خبرگزاری خبرنگاران- همگام با برنامه های دولت سیزدهم و به منظور جلوگیری از اعمال خاموشی در سال 1401، توسعه هرچه بیشتر طرح های زیرساختی در حوزه برق مرکز، در دستور کار نهاده شد.

21 شهریور 1400

موفقیت واکسیناسیون در دانمارک، بازگشت به شرایط عادی زندگی

73 درصد از ساکنان دانمارک یعنی 5.8 میلیون نفر به طور کامل علیه کرونا، واکسینه شده اند.

20 شهریور 1400

واردات بیش از 6 میلیون یورو سرم به کشور

معاون فنی گمرک ایران گفت: تا هفدهم شهریور، بیش از شش میلیون یورو سرم وارد کشور شده است.

19 شهریور 1400

شرکت های دانش بنیان احتیاج کشور به محصولات زیستی و کشاورزی را برطرف می نمایند

بیش از 6 هزار و 200 شرکت دانش بنیان در اکوسیستم فناوری و نوآوری فعال هستند که هر یک از حوزه های فناوری سهمی متفاوت از این رقم دارند.

18 شهریور 1400

ورزش به سبک ژاپنی ها، نگاهی به انیمه های ورزشی

اختتامیه پارالمپیک توکیو هم گذشت، اما باید بدانیم که ژاپن در عرصه ورزش، جز میزبانی المپیک و پارالمپیک، چندین و چند انیمة ورزشی هم برایمان به همراه دارد. حتی اگر هم طرف دار ورزش نباشید بد نیست که به این انیمه ها فرصتی بدهید چرا که علاوه بر رویداد ها و مسابقات...

16 شهریور 1400

رحیمی از دور مسابقات پارالمپیک کنار رفت

به گزارش خبرنگاران به توکیو، غلامرضا رحیمی از ساعت 18:15 امروز (آدینه - به وقت توکیو) در سایت تیراندازی با کمان یومه نوشیما پارک به مصاف کوین ماتر از آمریکا رفت و با نتیجه 6 بر 5 و در تیر طلایی تن به شکست داد و از دور مسابقات حذف شد.

13 شهریور 1400

شهر گوانجو را بیشتر بشناسید

برج های شهر گوانجوگوانجو سومین شهر مشهور کشور چین است. این شهر قطب تجاری چین محسوب می گردد و نمایشگاهی های بین المللی گوانجو در دنیا مشهور است. شهر گوانجو پایگاه بازرگانان آسیایی محسوب می گردد. در این شهر هر محصولی که با دست ساخته می گردد وجود دارد. امروز...

13 شهریور 1400

هدفم آقای گلی در لیگ برتر است

عارف رستمی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص شرایط خود در باشگاه ذوب آهن گفت: قسمت شد که به ذوب آهن بیایم و این فضا را تجربه کنم و با باشگاه ذوب آهن کار کنیم و دیروز هم اولین روز تمرینی خود را در این باشگاه تجربه کردیم.

11 شهریور 1400

قوانین زائد بخش تعاون را حذف کنید!

یک فعال تعاونی حذف زائد و دست و پا گیر از بخش تعاون را خواهان شد و با تاکید بر کیفی سازی هرچه بیشتر تعاونی ها به جای آمارهای کمّی، ابراز امیدواری کرد: با برنامه هایی که وزیر تعاون برای بهبود و تقویت بخش تعاوندر نظر دارد، بخش تعاون به سهم و صندلی واقعی خود...

10 شهریور 1400

اولین مصاف محبت آمیز ایران با بلاروس پیش از جام جهانی

تیم فوتسال ایران در آخرین مراحل آماده سازی خود برای حضور در جام جهانی امروز به مصاف تیم بلاروس می رود.

10 شهریور 1400

هزینه درمان، 2.5 میلیون ایرانی را زیر خط فقر برده

یکی از بخش هایی که دولت باید در آن تحول ایجاد کند، بخش بهداشت و درمان است.

8 شهریور 1400
تعداد: (1491)