علم و تکنولوژی

مانی، مومو، ما و دیگران

شاید برای چالش مرگبار مومو بهترین تعبیر این باشد که اصلا مومو را خانواده ها می سازند، در واقع والدین و اساسا کسانی که نقش مستقیمی در تربیت کودک دارند همگی در باور پذیری ترس در بچه ها مقصرند. بازی های خطرناکی مثل نهنگ آبی، چالش مریم و حالا هم مومو سالهاست...

5 آذر 1399

جشنواره اشتراک گذاری تجربیات ارزشمند دانشجویان علوم پزشکی در تحقق پاسخگویی اجتماعی هفتم آبان برگزار می گردد

جشنواره کشوری اشتراک گذاری تجربیات ارزشمند دانشجویان علوم پزشکی در تحقق پاسخگویی اجتماعی 7 آبان ماه 99به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می گردد.

4 آذر 1399

پیگیری مراحل ساخت واکسن کرونا توسط چندین گروه در کشور طبق استانداردهای جهانی

تهران (پانا) - به گفته وزیر بهداشت ساخت واکسن توسط چندین گروه و مجموعه در کشور در حال پیگیری است.

4 آذر 1399

حرکات بدن، راز های زیادی را فاش می نماید!

لحن و لهجه ای که ندانسته وارد نحوه حرف زدن ما می گردد می تواند چیز های زیادی را درباره اینکه اهل کجا هستیم فاش کند. همچنین اشاره های ظریف قابل مشاهده در صورت و نحوه حرکت بدن مان هم چیز هایی را در خصوص ما لو می دهند.

22 آبان 1399

کشف 24 سیاره قابل سکونت غیر از زمین

جرم بیشتر به معنای آن است که چنین سیاراتی گرمای درونی خود را به مدت طولانی تری حفظ می نمایند و گرانش قوی تر نیز به معنای آن است که چنین سیاراتی می توانند جو اطراف خود را برای مدت طولانی تری نگاه دارند.

19 آبان 1399

شرایط مدارس تهران در تعطیلی یک هفته ای پایتخت چگونه خواهد بود؟

تهران (پانا) - به گفته معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری است اما جریان آموزش در هیچ شرایطی تعطیل نیست.

19 آبان 1399

18 اسباب بازی جذاب برای کاهش استرس

دوست داشتید در محل کارتان امکان بازی و رها شدن از استرس های معمول وجود داشت؟ شرکت های بسیار کمی، زمینه استفاده از اسباب بازی های ضد استرس و زمین های بازی بسکتبال، پینگ پنگ یا حتی مکانی برای بازی های ویدئویی را برای کارکنان شان درنظر می گیرند. تمامی کارکنان...

17 آبان 1399

مقاله: روش های مختلف دریافت ویزای کانادا و مهاجرت

کانادا بیشتر از 60 برنامه مختلف مهاجرتی دارد. هر کدام از این برنامه ها معیارهای خاصی برای افرادی که تصمیم به اخذ ویزای کانادا و مهاجرت گرفته اند دارند. به یاد داشته باشید که قوانین و مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا همواره در حال تغییر هستند، در نتیجه...

16 آبان 1399

امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در کشور

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در کشور در زندان بندرعباس خبر داد.

16 آبان 1399

مراحل تشکیل فسیل به چه صورت است؟

فسیل ، بقایا و اثرات جاندارانی است که میلیون ها سال قبل می زیسته اند. از مراحل با اهمیت چگونگی تشکیل فسیل رسوب گذاری و فرسایش است.

16 آبان 1399

ناصحی: حذف دفترچه های کاغذی و نسخه نویسی الکترونیک در سال جهش فراوری

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت در سال جهش فراوری می توان به اجرای طرح حـذف دفترچه کاغذی و توجه به پروژه هایی مانند توسعه و ارتقای پایگاه برخط بیمه شدگان کشور و استحقاق سنجی، نسخه نویسی الکترونیکی و تبادل الکترونیکی اسناد بستری اشاره نمود.

13 آبان 1399

بلایی که تحریم کشورهای مسلمان بر سر فرانسه آورد

خبرنگاران : رویترز در گزارشی به آنالیز شرکتها و صنایع فرانسوی پرداخته که در کشورهای مسلمان حضور قابل توجهی دارند. البته فعلا تاثیر این بایکوت در بازار کالاهای فرانسوی ارزیابی نشده است.

11 آبان 1399

تشخیص بیماری از طریق بازدم به کمک نانوذرات هوشمند

محققان ام آی تی نانوذراتی ساختند که می تواند با ایجاد نشانگرهایی در بازدم، به تشخیص بیماری هایی نظیر ذات الریه کمک کند.

10 آبان 1399

فرهنگ اقتصاد دانش بنیان باید درجامعه نهادینه گردد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ اقتصاد دانش بنیان در جامعه تاکید نمود.

9 آبان 1399

جزئیات جدید از مذاکره تیک تاک و اوراکل

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، همچنین بایت دنس شرکت مالک تیک تاک در چین الگوریتم های مورد استفاده در اپلیکیشن به اشتراک گذاری ویدئوی مذکور را حفظ خواهد کرد، اما اورکل کنترل داده های کاربران آمریکایی را در اختیار می گیرد.

8 آبان 1399

چرا باید در دانشگاه تخصصی تحصیل کنیم؟

اصلی ترین و کارسازترین عامل توسعه دانش، پژوهش و فناوری در هر کشوری، دانشگاه های آن کشور هستند. دانشگاه، مکانی مناسب برای پی ریزی زیرساخت ها و بسترسازی برای تحولات علمی و رشد ذهن های جوان و خلاق است. بنابراین می توان دانشگاه های هر کشور را شاخص های رشد...

4 آبان 1399

برگزاری وبینار آشنایی با هندسه های اقلیدسی و نااقلیدسی

انجمن علمی ریاضی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی وبینار آشنایی با هندسه های اقلیدسی و نااقلیدسی را برگزار می نماید.

30 مهر 1399

آمریکا رکورددار مداخله در انتخابات دیگر کشور هاست

بنا بر نتایج یک مطالعه، آمریکا از زمان انتها جنگ جهانی دوم تا به امروز بیشترین میزان از مداخله در انتخابات دیگر کشور ها را داشته است.

27 مهر 1399

تعداد مدرسین دانشگاه علمی کاربردی به 38 هزار نفر رسید

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: تعداد مدرسین دانشگاه علمی کاربردی در حال حاضر بالای 32 هزار نفر است و جمعی حدود 6 هزار نفر نیز به این تعداد افزوده می گردد.

26 مهر 1399

وبینار جابری انصاری با رؤسای نمایندگی های ایران در آلمان و نروژ درباره مسائل کنسولی و امور ایرانیان

معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه طی یک وینبار تخصصی با روسای نمایندگی های کشورمان در شهرهای مختلف آلمان، مسائل ایرانیان مقیم این کشور و نروژ در حوزه کنسولی را آنالیز کرد.

26 مهر 1399
تعداد: (216)