پکن اظهارات سیاست مداران آمریکایی درباره آمار شیوع کرونا در چین را دروغ بی شرمانه خواند

به گزارش مجله عطر یاس، سخنگوی وزارت امور خارجه چین با رد ادعای چند سیاست مدار آمریکایی درخصوص مخفی کردن آمار واقعی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا گفت، کشورش با اقدامات به موقع و قاطع، برای دنیا زمان خرید.

پکن اظهارات سیاست مداران آمریکایی درباره آمار شیوع کرونا در چین را دروغ بی شرمانه خواند

به گزارش مجله عطر یاس، هوا چون یینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین، ادعای آمریکایی ها در مورد مخفی کاری پکن در ارائه آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در چین را رد کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، چون یینگ روز پنجشنبه در نشستی خبری گفت: در مورد شرایط ناگواری که در آمریکا وجود دارد با آن ها بسیار همدردیم و می توانیم بفهمیم که بعضی افراد در آمریکا در کوشش هستند از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمایند، اما نمی خواهیم وارد منازعاتی بی معنی شویم.

وی اضافه کرد: اقدامات اتخاذ شده از سوی دولت چین، قاطع، به موقع و قدرتمند بود. ما با بیشترین ظرفیت ممکن کوشش کردیم از جان و رفاه مردم چین محافظت کنیم و در عین حال برای دنیا نیز درخصوص رسیدن به همه گیری زمان خریدیم. چین تمام کوششش را نموده است تا فضای باز، شفافیت و مسئولیت پذیری خود را نشان دهد.

چون یینگ بعضی مقامات آمریکایی را به کوشش بی شرمانه برای تهمت زنی، بی اعتبار کردن و سرزنش دیگران متهم کرد و گفت چنین کارهایی زمان از دست رفته را بازنمی گرداند و تنها موجب اتلاف وقت بیشتر و مرگ افراد بیشتر می گردد و آمریکا از زمان لغو پروازهایش از چین کوشش بسیار کمی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا انجام داده است.

به گفته او، از نظر امنیت سلامت عمومی بین المللی معتبرترین قضات، سازمان بهداشت دنیای و کارشناسان مربوطه در مرکز بیماری های عفونی و کنترل پزشکی هستند، نه تعدادی سیاست مدار سر تا پا دروغ.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) مدعی شده بود، آمار چین در مورد شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا تنها روی روشن قضیه را نشان می دهد.

همچنین مایک پنس معاون ترامپ روز چهارشنبه در مصاحبه ای گفت اگر چین در برابر شیوع کرونا به صورت آینده نگرتری اقدام نموده بود، آمریکا اکنون شرایط بهتری داشت.

وی مدعی شد: چین از مدت ها قبل از این که دیگر کشورها باخبر شوند درگیر ویروس کرونا بود، شاید یک ماه زودتر و زمانی که شیوع بیماری در چین به واقعیت تبدیل شده بود.

روز سه شنبه نیز دبورا بریکس متخصص ایمنی شناختی وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد ارائه آمار کمتر از واقعیت در چین موجب شد درک تهدید این ویروس غلط از آب دربیاید و زمانی که این بیماری به کشورهای دیگر رسید آن ها را با پیچیدگی هایی روبه رو کند.

ریک اسکات سناتور جمهوری خواه ایالت فلوریدا نیز پیشنهاد کرد کنگره آمریکا تحقیقاتی را شروع کند که نقش سازمان بهداشت دنیای در همدستی عامدانه با چین برای سرپوش گذاشتن بر اطلاعات مربوط به تهدیدات ویروس کرونا را مورد آنالیز قرار دهد.

همچنین نشریه بلومبرگ روز چهارشنبه مدعی شد سرویس های اطلاعاتی آمریکا گزارشی محرمانه به کاخ سفید ارسال نموده اند که نشان می دهد آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در چین جعلی هستند. ادعایی که از سوی ترامپ رد شد.

سازمان بهداشت دنیای پیش تر ضمن تقدیر از کوشش چین برای مقابله با ویروس کرونا از دیگر کشورها خواسته بود از رویکرد پکن در برابر کنترل این بیماری سرمشق بگیرند.

در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین بر روی حدود 80 هزار نفر ثابت مانده است، تعداد افراد مبتلا به این بیماری در آمریکا از مرز 215 هزار نفر عبور نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 814

به "پکن اظهارات سیاست مداران آمریکایی درباره آمار شیوع کرونا در چین را دروغ بی شرمانه خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن اظهارات سیاست مداران آمریکایی درباره آمار شیوع کرونا در چین را دروغ بی شرمانه خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید