واکنش خطیب زاده به شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات در کوبا

به گزارش مجله عطر یاس، سخنگوی وزارت امور خارجه دخالت های آشکار آمریکا در امور داخلی کشورهای مستقل و آزادیخواه از جمله کوبا را محکوم کرد.

واکنش خطیب زاده به شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات در کوبا

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در جمهوری کوبا را بواسطه همدلی میان ملت و دولت کوبا دانست و این انسجام را ارزشمند توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه دخالت های آشکار ایالات متحده آمریکا در امور داخلی کشورهای مستقل و آزادیخواه از جمله کوبا را محکوم کرد و خواهان خاتمه فوری تحریم های مالی- مالی و یکجانبه آمریکا علیه کوبا گشت.

خطیب زاده توضیح داد: این تحریم ها با هدف ایجاد نارضایتی در مردم تحمیل شده و ایالات متحده درحالی که عامل اصلی معضلات و مسائل معیشتی مردم کوبا است، در قامت حامی اغتشاشات در این کشور ظاهر شده و با نقض آشکار قوانین مصرح بین المللی، درصدد دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری کوبا بر آمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مواضع اصولی خود ضمن اعلام همبستگی با کوبا، مجددا تحریم های غیرقانونی آمریکا که عامل اصلی و مهم تنگناهای معیشتی و مالی فعلی این کشور است را غیر قانونی می داند و اعلام می دارد چنانچه ایالات متحده آمریکا در ادعای خود مبنی بر حمایت از مردم کوبا صادق است، به تحریم های نامشروع مالی - مالی خود علیه کوبا که بیش از شش دهه ادامه داشته، خاتمه دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خاتمه تاکید نمود: همچنانکه اقدامات بی ثبات کننده آمریکا در روزهای اخیر با شکست روبرو شد، دولت و ملت جمهوری کوبا با مدیریت و تعامل با یکدیگر بر مسائل پیش روی فائق آمده و خیال باطل مداخله کنندگان در امور داخلی کوبا برای نیل به مقصود خود به وسیله بی ثبات سازی این کشور را ناکام خواهند گذاشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1781

به "واکنش خطیب زاده به شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات در کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش خطیب زاده به شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات در کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید