هشدار وزیر اول اسکاتلند به دولت مرکزی انگلیس

به گزارش مجله عطر یاس، وزیر اول اسکاتلند با هشدار به دولت لندن، خواست تا دولت مرکزی بوریس جانسون با خواسته اسکاتلندی ها برای برگزاری همه پرسی دوباره استقلال همراهی کند.

هشدار وزیر اول اسکاتلند به دولت مرکزی انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نیکولا استروژن وزیر اول اسکاتلند در اظهاراتی هشدارآمیز نسبت به اقدامات دولت مرکزی لندن ابراز نگرانی کرد.

به گفته استروژن، اگر لندن از برگزاری همه پرسی دوم استقلال در این کشور جلوگیری کند، اسکاتلندی ها نیز به هر گزینه ای که معقولانه باشد متوسل خواهند شد.

پیش از این بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در ملاقات با استروژن، برگزاری هرگونه همه پرسی استقلال اسکاتلند را رد نموده بود.

درخواست برای برگزاری همه پرسی استقلال اسکاتلند پس از آن باردیگر مطرح شده که نخست وزیر انگلیس در انتخابات پارلمانی اخیر با کسب اکثریت قابل توجهی از آرا، بر اجرای برگزیت و خروج از اتحادیه اروپا تاکید نمود، اما در مقابل وزیر اول اسکاتلند اعلام نموده که این منطقه با خروج از اتحادیه اروپا مخالف است.

آرای بالا و قابل توجه استروژن در منطقه اسکاتلند در انتخابات پارلمانی اخیر نشان داد که حزب ملی اسکاتلند که مخالف برگزیت است، حمایت قابل توجهی از مردم این منطقه برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا بدست آورده، هرچند در مقابل دولت انگلیس به دنبال خروج از اتحادیه اروپاست و همین مسئله باردیگر اجرای برگزیت را با چالش روبرو نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 516

به "هشدار وزیر اول اسکاتلند به دولت مرکزی انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر اول اسکاتلند به دولت مرکزی انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید