تانک های بریتانیایی یک ابزار مخفی و عجیب دارند!

به گزارش مجله عطر یاس، آیا می دانستید که تانک های بریتانیایی ویژگی منحصر به فردی دارند که آنها را متمایز می نماید؟ از زمان معرفی Centurion MBT بریتانیا در اواخر سال 1945، تمام تانک های بریتانیا و بیشتر خودروهای جنگی زرهی (AFV) به امکانات چای سازی مجهز شده اند.

تانک های بریتانیایی یک ابزار مخفی و عجیب دارند!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این وسیله رفاهی که رسماً با نام Vessel Boiling Electric شناخته می گردد، اما بیشتر با نام Boiling Vessel (BV) شناخته می شد، به یکی از ویژگی های نمادین خودروهای نظامی بریتانیا تبدیل شده است. به طور غیررسمی، اغلب به آن کتری می گویند.

این وسیله ممکن است مانند یک وسیله رفاهی به نظر برسد اما برای گرم کردن جیره سربازان در انبوه نبرد طراحی شده است. با این حال، ارزش واقعی آن بسیار فراتر از عملکرد رسمی آن بود. در طول جنگ جهانی دوم، واحدهای زرهی بریتانیا هر زمان که برای مدت کوتاهی متوقف می شدند با چالشی عجیب روبرو می شدند.

این دستگاه از منبع برق وسیله نقلیه انرژی می گیرد و به خدمه اجازه می دهد چای دم نموده و آب را برای اهداف مختلف مانند شستن یا پختن غذا بجوشانند. این قابلیت برای رفاه خدمه بسیار مهم است، زیرا آن ها را قادر می سازد تا در طول ماموریت های طولانی هیدراته و تغذیه شوند بدون اینکه بدون ایمن ماندن وسیله نقلیه خود را ترک نمایند.

علاوه بر این، فراوری آب گرم و غذای گرم در داخل وسیله نقلیه برای حفظ روحیه و کارایی خدمه بسیار ارزشمند است، به ویژه در شرایط جنگی که دسترسی سریع و راحت به نوشیدنی لازم است. این ویژگی بعلاوه تضمین می نماید که خدمه می توانند در برابر آتش دشمن محافظت شوند، حتی در محیط های خطرناک که روش های پخت و پز معمولی غیرعملی یا ناامن است.

در میان هرج و مرج جنگ، هنگامی که تانک ها متوقف می شدند، اعضای خدمه اغلب از این فرصت استفاده می کردند تا برای استراحت سریع به برجک بروند. این فرصتی بود تا پاهای خود را دراز نمایند، خود را تسکین دهند و شاید لحظه ای از جنگ در امان باشند.

منبع: HISTORY OF YESTERDAY

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1403 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 2195

به "تانک های بریتانیایی یک ابزار مخفی و عجیب دارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تانک های بریتانیایی یک ابزار مخفی و عجیب دارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید