با این تمرین تنفسی خطر آلزایمر را دور کنید

به گزارش مجله عطر یاس، این متخصص، مایکل مازلی فاش نموده است که ورزشی ساده که می توانید روزانه انجام دهید، کلید کاهش احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر است. وی درباره مزایایی که تنفس عمیق می تواند بر سلامت روحی و جسمی شما داشته باشد صحبت نموده است.

با این تمرین تنفسی خطر آلزایمر را دور کنید

این متخصص آنالیز کرد که چگونه تنفس می تواند پاسخ آرامش بدن شما را فعال کند و خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد. وی به نتایج تحقیق منتشرشده در سال 2023 اشاره نمود که نشان داد تنفس عمیق روزانه به مدت چهار هفته با کاهش آمیلوئید بتا - پروتئینی که با ایجاد بیماری آلزایمر مرتبط است- همراه خواهد بود.

وی گفت: به طرز شگفت انگیزی محققان دریافتند که فقط پس از چهار هفته تنفس آهسته، شرکت نمایندگان به اندازه قابل توجهی سطوح پایین تری از آمیلوئید بتا پروتئین مرتبط با ایجاد آلزایمر ثبت کردند.

این سیستم پاراسمپاتیک در طول خواب عمیق فعال است. ما به طور طبیعی نفس نمی کشیم و مواد زائد از مغز پاک می شوند اما انتخاب کاهش سرعت تنفس در هنگام بیداری کاری است که همه ما می توانیم انجام دهیم.

مایکل شرح داد که چگونه تنفس عمیق می تواند عصب واگ را که جزء اصلی سیستم عصبی پاراسمپاتیک است، تحریک کند.

مارا ماتر، عصب شناس و استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در خصوص اینکه چگونگی یاری این عصب به سلامت مغز و فشار خون گفت همانطور که تنفس خود را آهسته می کنید، هوای بیشتری وارد ریه ها شده و ریه های شما بیشتر کشیده می شوند. گیرنده های کششی در ریه های شما وجود دارد که سیگنال ها را به وسیله عصب واگ ارسال می نمایند. بنابراین هر بار که نفس های طولانی تر و عمیق تری می کشید، سیگنال های این گیرنده ها نسبت به زمانی که سریع تر و کم عمق تر نفس می کشند قوی تر خواهند بود.

عصب واگ استیل کولین را منتقل می نماید که انتقال دهنده عصبی است و برای برقراری ارتباط با اندام های بدن استفاده می گردد و اگر تنفس خود را کند کنیم، استیل کولین منتقل شده به وسیله عصب واگ، پیامی را به قلب می فرستد تا سرعت ضربان را کاهش دهد. همانطور که ضربان تنفس شما کاهش می یابد، ضربان قلب و فشار خون شما نیز کم می گردد.

مایکل بعلاوه گفت که تمرین تنفس عمیق فقط به مدت 5دقیقه در روز می تواند سطح استرس و اضطراب شما را کاهش دهد.

وی اضافه کرد: نتایج تحقیق اخیر نشان داد که انجام آن فقط به مدت 5 دقیقه در روز، خلق و خوی را بهبود می بخشد و اضطراب را کاهش می دهد.

مایکل پیشنهاد نموده است که روش تنفس جعبه ای را برای تکمیل این تمرین امتحان نمایند - یعنی شما به مدت چهار ثانیه نفس می کشید، آن را چهار ثانیه نگه می دارید و سپس به مدت چهار ثانیه بازدم را انجام می دهید و قبل از دم دوباره نفس خود را به مدت چهار ثانیه حبس می کنید. بنیاد قلب بریتانیا گفت که این روش تنفس جعبه ای نامیده می گردد زیرا چهار مرحله تمرین، شکل جعبه را تشکیل می دهد.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1403 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 2194

به "با این تمرین تنفسی خطر آلزایمر را دور کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این تمرین تنفسی خطر آلزایمر را دور کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید