واکنش ترامپ به تبانی روسیه-طالبان علیه آمریکا در خورِ توجه است!

به گزارش مجله عطر یاس، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جان بولتون مشاور سابق و اخراج شده کاخ سفید روز یکشنبه در اظهاراتی جنجالی گفت که تقلای دونالد ترامپ برای تکذیب گزارش رسانه هایی که به نقل از مقامات اطلاعاتی مدعی تبانی روسیه و طالبان برای کشتار نظامیان آمریکا در خاک افغانستان هستند، بسیار در خورِ توجه است.

واکنش ترامپ به تبانی روسیه-طالبان علیه آمریکا در خورِ توجه است!

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بولتون در گفتگویی با شکبه خبری سی ان ان گفت: واکنش ترامپ نشان داد که برای او امنیت نیروهای نظامی آمریکا در اولویت قرار ندارد.

این مشاور سابق امنیت ملی ترامپ در ادامه اضافه کرد: این واقعیت که رئیس جمهور احساس اجبار کرد تا در مورد این داستانهای خبری توئیت کند، نشان می دهد که تمرکز اصلی وی چه چیزی است، و آن امنیت نیروهای ما نیست. بنابراین او می گوید که خب هیچکس به من چیزی نگفت؛ پس نمی توانید مرا مقصر بدانید.

لازم به ذکر است که روزنامه نیویورک تایمز روز آدینه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که طبق گزارش اطلاعاتی که به شخص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ارائه شده است، مسکو به شبه نظامیان طالبان برای کشتار نیروهای نظامی آمریکا پیشنهاد پاداش داده است.

در مقابل، ترامپ روز یکشنبه دریافت هرگونه گزارش اطلاعاتی در مورد این موضوع را رد و ادعا کرد که حتی مایک پنس معاونش و مارک میدوز رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید از این گزارشها اطلاعی ندارند. در ادامه ترامپ روزنامه نیویورک تایمز را به نشر اخبار کذب و جعلی متهم کرد.

از سوی دیگر، سفارت روسیه در آمریکا نیز با رد ادعاهای روزنامه نیویورک تایمز، از دولت ترامپ خواست تا نسبت به تهدیدهای اجرا شده علیه هیأت دیپلماتیک این کشور در خاک آمریکا پس از انتشار این گزارش دست به اقدام زند.

گروه طالبان نیز ضمن رد اتهامات مطروحه از سوی روزنامه نیویورک تایمز، آن را تلاشی برای مانع تراشی در فرایند خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک افغانستان خواند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 972

به "واکنش ترامپ به تبانی روسیه-طالبان علیه آمریکا در خورِ توجه است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به تبانی روسیه-طالبان علیه آمریکا در خورِ توجه است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید