هشت فیلم متقاضی اکران نوروز شدند

به گزارش مجله عطر یاس، دبیر شورای صنفی نمایش با بیان اینکه تا به امروز هشت فیلم برای اکران نوروز اعلام آمادگی نموده اند، 16 اسفند را آخرین مهلت برای ارائه درخواست کتبی متقاضیان این نوبت از اکران دانست.

هشت فیلم متقاضی اکران نوروز شدند

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مرتضی شایسته درباره مصوبات جلسه روز یکشنبه 10 اسفند شورای صنفی نمایش گفت: تا به امروز هشت فیلم برای اکران نوروز درخواست داده اند و از آنجا که بعضی تهیه نماینده ها یا دفاتر پخش اطلاع دقیق نداشتند و خواهان فرصتی برای ارائه درخواست بودند، قرار شد تا 16 اسفند به دفاتر پخش و تهیه نمایندگانی که متقاضی اکران فیلم هایشان در نوروز 1400 هستند مهلت داده گردد تا درخواست کتبی خود را به دبیرخانه شورا ارائه نمایند.

او اضافه کرد: بر این اساس شورا روز 17 اسفند نسبت به معرفی سه فیلم پرمخاطب و پرفروش برای اکران نوروزی تصمیم گیری می نماید.

وی در پاسخ به اینکه آیا با توجه به درخواست هایی که پیش تر از سوی پخش نماینده ها مطرح شده بود تا ضمانت اجرایی بیشتری برای اکران داشته باشند، حمایت ها نسبت به گذشته تغییر نموده است؟ گفت: بله، تغییراتی داشته ایم و هر کدام از سه فیلمی که در عید اکران شوند 200 میلیون تومان هزینه تبلیغات دریافت می نمایند. ضمن اینکه سازمان سینمایی هم 2، 3 و 5 درصد جایگاه ها را در اکران گارانتی می نماید.

تا به امروز فیلم های بی همه چیز، دینامیت، لاله، چپ راست و درخت گردو از مهم ترین فیلم هایی بوده که برای اکران نوروز مطرح شده اند اما قطعی نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1402

به "هشت فیلم متقاضی اکران نوروز شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشت فیلم متقاضی اکران نوروز شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید