مقابل عراق خونسرد و منظم بازی کردیم ، قرار دریافت در ترکیب تیم های پرتغالی ساده نیست

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران/خوزستان ملی پوش خوزستانی با بیان اینکه مقابل عراق مثل بازی با بحرین خونسرد، منظم و شکیبا بودیم، گفت: پیروزی مقابل عراق حُسن ختامی بر ماه ها کوشش و برنامه ریزی جهت راهیابی به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی 2022 قطر بود.

مقابل عراق خونسرد و منظم بازی کردیم ، قرار دریافت در ترکیب تیم های پرتغالی ساده نیست

جعفر سلمانی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: فوتبال را از همان دوران کودکی در کوچه پس کوچه های محل زندگی ام روستای آبشار شادگان مانند تمامی بچه های محروم، آغاز کردم و مثل بیشتر بچه های جنوب از همان دوران، عاشق توپ و فوتبال شدم. من به عشق توپ پلاستیکی از خواب بیدار می شدم و به عشق آن با پاهای برهنه در گرمای سوزان و طاقت فرسا در زمین های خاکی بازی می کردم و سپس به عشق روز جدید دیگر با توپ، به رختخواب می رفتم.

خوزستان را هیچ گاه نمی توان بدون فوتبال تصور کرد

وی درباره جهانی فوتبال در مهد فوتبال، خوزستان و زادگاهش شادگان نیز گفت: اساسا فوتبال در رگ و خون بچه های خوزستان و شادگان جریان دارد و به قولی بچه ها در خوزستان فوتبالیست به جهان می آیند. به نظر من اگر فوتبال را از بچه های خوزستانی بگیرند، گویی زندگی را از آن ها گرفته اند. در خوزستان و شهرم شادگان و روستایم آبشار، مردمانش به ویژه بچه ها با فوتبال زندگی می نمایند و با آن نفس می کشند. خوزستان را هیچگاه نمی توان بدون فوتبال تصور کرد زیرا خوزستان، مهد و شناسنامه فوتبال ایران است و در تاریخ طویل و عریض تیم ملی، پس از تهران، بیشترین بازیکن را به تیم های مختلف ملی کشورمان تقدیم نموده است.

در فوتبال خوزستان عرضه و تقاضا همخوانی ندارد

این فوتبالیست ادامه داد: در خوزستان استعدادهای فراوانی وجود دارند اما چشم بینایی نیست تا آن ها را ببیند و از طرفی امکانات این جا نیز در حد و اندازه بازیکنان فوتبال و استعدادهایش وجود ندارد. این جا به نوعی عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد. خوزستان و شادگان معدنی تمام نشدنی از بازیکنان مستعد و درخشانی است که برای شناسایی، پرورش و شکوفایی آن ها احتیاج به امکانات و زیرساخت های فراوانی است تا بتوان استعدادهای بالقوه را به بالفعل درآورد. قطعا با پتانسیلی که در زمینه فوتبال در خوزستان موجود است، می توان تیم های ملی و حتی باشگاهی کشور را در تمامی رده های سنی اش تغذیه و تامین کند اما متاسفانه کمتر به این دیار نفت، نخل، آفتاب و فوتبال بها داده می گردد. ان شاالله مسئولان محترم نگاهی محبت آمیز و مهربانانه به بچه های محروم خوزستان و به ویژه شادگان داشته باشند.

برای همواره مدیون سرجیو هستم

وی همچنین درباره تاثیر پائولو سرجیو سرمربی سابق نفت آبادان در پیشرفت او در فوتبال، گفت: من در رده های جوانان و امیدها به همراه تیم صنعت نفت در لیگ برتر کشور بازی کردم و از آن طریق به تجارب گران بهایی دست یافتم. ابتدا آقای کمالوند از بنده در تیم اصلی نفت آبادان استفاده کرد و جا دارد از او تشکر کنم. سال بعد نیز سرجیو پرتغالی سرمربی صنعت نفت شد و من را بیشتر به بازی گرفت. او خیلی به من اعتماد کرد و مسئولیتم را چند برابر کرد. من نیز تمام کوششم را کردم تا جواب اعتمادش را بدهم. من با کوشش، ممارست و زحمات فراوان، توانستم جواب اعتماد سرجیو را بدهم. او حق عظیمی به گردن من دارد و چیزهای زیادی از او یاد گرفتم و برای همواره مدیون او هستم. در فصل طی شده نیز در تیم پورتیموننزه زیر نظر سرجیو فعال بودم و چیزهای جدیدتری از او آموختم. سرجیو تفکر و زندگی حرفه ای را به من آموخت و امیدوارم این همکاری همچنان ادامه داشته باشد.

حضور در فوتبال پرتغال، افق جدیدی به روی من گگردد

سلمانی درباره حضور در فوتبال پرتغال و بازی در تیم پورتیموننزه نیز مطرح نمود: ورود به لیگ برتر حرفه ای فوتبال پرتغال و مجددا بازی کردن زیر نظر پائولو سرجیو، نقطه عطفی در زندگی ورزشی ام محسوب می گردد. او در این یک سال تغییرات فراوانی در سبک زندگی، شیوه بازی، نگرش و نگاهم به فوتبال مدرن امروزی، پملاقات کرد. قطعا تجربه بیشتری پیدا کردم و با فرهنگ فوتبالی و اجتماعی جدیدی آشنا شدم و با بازیکنانی که از کشورهای مختلفی در تیم پورتیموننزه حضور دارند، شرایط جدیدی را تجربه کردم. هرچه بود، شرایط جدید، دیدگاه و افق جدیدی را به روی من گگردد و من را نسبت به آینده امیدوارتر کرد.

قرار دریافت در ترکیب اصلی تیم های پرتغالی ساده نیست

وی در پاسخ به این سوال که کیفیت لیگ برتر پرتغال را چگونه می بینید؟ گفت: کیفیت فوتبال پرتغال بسیار بالا است و بازی کردن در آن به این راحتی ها هم نیست. بیشتر تیم های پرتغالی از بازیکنان آمریکای جنوبی (به ویژه برزیل)، آفریقایی و حتی اروپای شرقی و مرکزی استفاده می نمایند و در وصف سطح کیفی لیگ پرتغال همین بس که تیم پورتو که دوست خوبم آقا مهدی طارمی ستاره آن محسوب می گردد با حذف یوونتوس تا مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نیز صعود کرد و در دو ملاقات رفت و برگشت فقط با اختلاف یک گل توسط چلسی حذف شد. تیمی که با مغلوب کردن منچسترسیتی به قهرمانی چمپیونزلیگ رسید. بنابراین رقابت در لیگ پرتغال و قرار دریافت در ترکیب اصلی، کار ساده ای نیست و احتیاج به کوشش طاقت فرسا دارد.

بهترین لحظه زندگی فوتبالی ام، دعوت به تیم ملی بود

این فوتبالیست خوزستانی درباره دعوت به تیم ملی ایران و احساسش از بازی در تیم ملی، خاطر نشان کرد: پس از حضور در لیگ پرتغال و بازی کردن مجدد زیرنظر پائولو سرجیو، دعوت به تیم ملی کشورم از سوی دراگان اسکوچیچ که یک نیم فصل رویایی را با او در تیم صنعت نفت سپری کردم، بهترین لحظه زندگی فوتبالی ام محسوب می گردد. باید در چنین شرایطی قرار بگیرید تا بتوانید آن را درک کنید. اولین حضورم در اردوی تیم ملی احساس فوق العاده و بی نظیری را در من به وجود آورد که هیچ گاه آن را فراموش نخواهم کرد. در بازی مقابل تیم ملی سوریه که اولین بازی ملی ام به شمار می رود، بازیکنان باتجربه تیم به خوبی من را پذیرفتند و تجارب خود را در اختیارم قرار دادند. ما همانند یک خانواده در کنار هم زندگی می کنیم تا از لباس و پرچم مقدس کشورمان جانانه دفاع کنیم. ما همه یک روح در قالب یک تیم بودیم و آن تیم ملی ایران است. ما نماینده 85 میلیون ایرانی هستیم که با فوتبال زندگی می نمایند. هرچه داریم از وطن و خاک پاکش داریم، هرچه داریم از مردم شریف، نیک اندیش و خونگرمش داریم.

فضای اردوی تیم ملی بسیار محبت آمیز و برادرانه بود

وی همچنین درباره جو و کیفیت اردوی تیم ملی هم مطرح نمود: ما از ابتدای سال جدید دو اردوی کوتاه مدت در تهران و کیش داشتیم و در این مدت با کوشش فدراسیون، اسکوچیچ و سایر کادر سرپرستی تیم ملی و به ویژه آقای باقری و آقای هاشمیان، تمرینات بسیار منظم و با کیفیتی را پشت سر گذاشتیم. فدراسیون با انتخاب جزیره کیش بهترین تصمیم را در شبیه سازی آب و هوایی با کشور بحرین گرفت و بازیکنان تیم، تطابق پذیری خوبی را سپری کردند، اگرچه من در شادگان با چنین شرایطی عظیم شدم. فدراسیون در جزیره کیش و کشور بحرین همه نوع امکانات را در اختیار کادرفنی و بازیکنان قرار داد که جا دارد از مسئولان منطقه آزاد جزیره کیش نیز تشکر کنم. فضای اردو همان طور که گفتم، بسیار محبت آمیز و برادرانه بود و اسکوچیچ و دستیارانش، فضای با طراوت و نشاط آوری را در اردوی تیم ملی به وجود آوردند و درکل، همه چیز از پیش برنامه ریزی شده بود و ما هیچ کمبودی احساس نکردیم.

سلمانی درباره ملاقاتهای تیم ملی در انتخابی جام جهانی نیز گفت: همه مجموعه تیم ملی از روزی که به عنوان سربازان مردم و کشور در قالب تیم ملی فوتبال، اردوی آماده سازی را آغاز کردیم، هدف مان، پیروزی در هر چهار بازی بود که خوشبختانه به لطف خدا و همت بازیکنان و دعای خیر مردم، در هر چهار بازی پیروز شدیم و فکر کنم دل میلیون ها ایرانی را شاد و شاد کردیم. اکنون نگاه و توجه ما و تصمیم گیران اجرایی و فنی تیم ملی به مرحله بعدی بازی ها است و مطمئنا با تمام توان خود را آماده مرحله سخت تری از مرحله پیشین خواهیم کرد.

به عهد خود وفادار ماندیم

وی با اشاره به بازی های تیم ملی پیش از ملاقات حساس و مشخص نماینده مقابل عراق، خاطر نشان کرد: ما بازیکنان تیم ملی در مدت زمانی که در کوران رقابت ها بودیم، طبق برنامه از پیش مشخص شده اسکوچیچ و دستیارانش بازی به بازی پیش رفتیم، هرچند زمین المحرق (جایی که مقابل هنگ کنک و عراق بازی داشتیم) چمن مناسبی نداشت و بازی کردن روی زمین، مسائلی را برای بازیکنان تکنیکی ما ایجاد نموده بود اما همه تیم چه کادرفنی و سرپرستی و چه بازیکنان و سایر عوامل تیم از همان روز اول با هم عهد بستیم که در مقابل کلیه مسائل ممکن و پیش روی، قدمی عقب نکشیم تا مردم خود را با صعود از این مرحله شاد کنیم و به عهد خود نیز وفادار ماندیم. بحرین را پس از سالیان سال در زمینش بردیم و دو تیم هنگ کنگ و کامبوج را نیز پشت سر گذاشتیم. ما در گروه خود، تنها تیمی بودیم که چهار بازی را پشت سر هم انجام دادیم.

مقابل عراق مثل بازی با بحرین خونسرد، منظم و شکیبا بودیم

این ملی پوش فوتبال در پاسخ به این سوال که چگونه پس از سال ها مقابل تیم ملی عراق به پیروزی رسیدید و آیا تیم ملی می تواند به جام جهانی 2022 قطر راه پیدا کند؟ گفت: ما از همان لحظه ابتدایی ورود به بحرین مصمم بودیم تا بحرین و عراق را ببریم تا باخت در دور رفت را جبران کنیم و برای صعود نیز چاره ای جز این کار نبود. دراگان برای ما نقشه راه کشیده بود و ما بازی به بازی پیش می رفتیم. پیروزی مقابل عراق حُسن ختامی بر ماه ها کوشش و برنامه ریزی جهت راهیابی به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی 2022 قطر بود. همه بچه ها عزم راسخی داشتند که بهترین عملکرد خود را مقابل عراق انجام دهند. مهم تمرکز کردن روی برنامه های کادرفنی و پرداختن به بازی خودمان و پرهیز از حواشی و جنگ های روانی بود که احتمال می دادیم حریف برای برهم زدن نظم تیمی و تمرکز ما انجام دهد. ما در بازی مقابل عراق دقیقا همانند بازی مقابل بحرین خونسرد، منظم و شکیبا بودیم و مطمئن بودیم با چنین برنامه ای عراق حریف ما نمی گردد، زیرا هوش و بازی خوانی دراگان، کیفیت و تجربه بازیکنان ما نقطه قوت ما بود، چیزی که عراقی ها از آن کم بهره بودند.

هدف نهایی همه ما راه یافتن به جام جهانی است

وی اضافه کرد: ان شاءالله در مرحله بعدی و پایانی راهیابی به جام جهانی 2022 قطر به کمک خدا، با ثبات در کادرفنی، همت و کوشش همه بازیکنان و دعای خیر مردم و برنامه ریزی فدراسیون و مسئولان تیم ملی برای سومین بار متوالی راهی جام جهانی شویم تا دل تمامی هموطنان خود را شاد کنیم و آن ها را با نشاط و شاد ببینیم. مجددا تکرار می کنم، هدف نهایی همه ما راه یافتن به جام جهانی 2022 قطر است زیرا ما دارای مسئولانی دلسوز و پرکوشش در فدراسیون، کادر فنی قوی و بازیکنان بین المللی و دعای خیر 85 میلیون ایرانی هستیم که عاشقانه فوتبال را دوست دارند و ما همواره از آن ها انرژی می گیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1574

به "مقابل عراق خونسرد و منظم بازی کردیم ، قرار دریافت در ترکیب تیم های پرتغالی ساده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابل عراق خونسرد و منظم بازی کردیم ، قرار دریافت در ترکیب تیم های پرتغالی ساده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید