عراق، کمیته امنیت و دفاع مجلس: مصوبه اخراج آمریکایی ها برگشت ناپذیر است

به گزارش مجله عطر یاس، کمیته امنیت و دفاع مجلس در آستانه مذاکرات استراتژیک بغداد و واشنگتن تاکید کرد که هیچ بازگشتی در تصمیم اخراج آمریکایی ها نیست و تیم عراقی در مذاکرات باید متعهد به آن باشد.

عراق، کمیته امنیت و دفاع مجلس: مصوبه اخراج آمریکایی ها برگشت ناپذیر است

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سایت المعلومه، کمیته امنیت و دفاع مجلس امروز در آستانه مذاکرات استراتژیک بغداد و واشنگتن تاکید کرد که مصوبه اخراج نیروهای خارجی از کشور برگشت ناپذیر بوده و کمیته مذاکرات با واشنگتن نمی تواند آن را نادیده بگیرد و باید به این مصوبه عمل کرده و برای مجلس روشن کند که چه کاری انجام خواهد داد.

بدر الزیادی عضو کمیته مذکور ابراز داشت که کمیته مذاکره با طرف آمریکایی باید برای مجلس روشن کند که در زمینه چه موضوعاتی با واشنگتن صحبت خواهد کرد تا مجلس باتوجه به این که بر مصوبه اخراج نیروهای خارجی از کشور تاکید دارد٬ در جریان این مذاکرات قرار داشته باشد.

وی اضافه نمود که مجلس تصمیم خود را برای تخلیه کشور از نیروهای بیگانه گرفته و بازگشتی در این تصمیم نیست و تیم مذاکره کننده باید به آن متعهد باشد.

کننده مجلس عراق شرح داد که پایگاه های نظامی باید تحویل نیروهای امنیتی عراق داده شوند تا مالکیتشان به عراقی ها بازشود.

مقامات عراقی و آمریکایی در حالی امروز از طریق ویدئوکنفرانس مذاکره می کنند که ترکیب تیم مذاکره کننده عراق نتوانسته رضایت گروه های مقاومت و چهره های سیاسی را در این کشور جلب کند و همچنان، اما و اگر های فراوانی درباره اینکه آمریکا قصد دارد توجیهی برای ادامه حضور خود در عراق بتراشد، مطرح می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 952

به "عراق، کمیته امنیت و دفاع مجلس: مصوبه اخراج آمریکایی ها برگشت ناپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، کمیته امنیت و دفاع مجلس: مصوبه اخراج آمریکایی ها برگشت ناپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید