صنایع خودروسازی ایران آماده سرمایه گذاری ایتالیایی ها

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران: رییس سازمان توسعه تجارت در دیدار با هیات عالی رتبه تجاری و مالی ایتالیا، با اشاره به قدمت روابط تجاری تهران و رم، ایتالیا را به سرمایه گذاری در ایران برای احیای صندلی پیشین خود دعوت کرد.

صنایع خودروسازی ایران آماده سرمایه گذاری ایتالیایی ها

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش مجله عطر یاس به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، ولی الله افخمی راد در این دیدار قانون سرمایه گذاری در ایران به ویژه در مناطق آزاد و ویژه مالی را دارای مزایای بالا دانست و گفت: در این مناطق سرمایه گذاران از تسهیلات ویژه ای همچون معافیت مالیاتی طولانی مدت و رفت وآمد بدون ویزا برخوردارند و می توانند به صورت کامل و هم مشارکت با ایرانی ها سرمایه گذاری نمایند.

وی بر آمادگی صنایع خودروسازی ایران برای سرمایه گذاری ایتالیایی ها تاکید نمود و اضافه نمود: در زمینه خودروسازی زمینه همکاری ایران و ایتالیا فراهم است و بسکمک از خودروسازان ایرانی بعد از حذف تدریجی تحریم ها زمینه مناسبی را برای گسترش ارتباط با کشورهای مختلف فراهم نموده اند.

وی زمینه های همکاری ایران و ایتالیا را گسترده دانست و توضیح داد: ارتباط با ایران فرصت مناسبی برای کشور ایتالیاست، چرا که ایران دروازه ورود به آسیای میانه محسوب می گردد.

رییس سازمان توسعه تجارت روی کار آمدن دولت یازدهم و تنش زدایی و ارتباط صمیمانه دولت با کشورهای مختلف را عامل موثری دانست که اشتیاق کشورهای مختلف برای همکاری و سرمایه گذاری در ایران را تشدید نموده است؛ به طوری که این کشورها حتی منتظر نتایج مذاکرات هسته ای نشدند.

افخمی راد به صدور مجوز نمایشگاهی به نام Made In Italy اشاره نمود و گفت: این نمایشگاه که قرار است در ژانویه 2015 در تهران برگزار گردد، زمینه ساز گسترش روابط تهران و رم است.

وی با تاکید بر ارتباط موثر صنایع ایران و ایتالیا اضافه نمود: ایران در زمینه کشاورزی، بازرگانی و گردشگری آمادگی توسعه روابط با ایتالیا را دارد.

ایتالیا برای توسعه روابط با ایران در همه عرصه ها آمادگی دارد

آندره آ ملونی رییس هیات بازرگانی ایتالیا نیز از تمایل بالای ایتالیا برای سرمایه گذاری و گسترش تجارت با ایران در همه عرصه ها اطلاع داد و گفت: سه هدف اصلی سفر به ایران، کوشش برای جست وجوی فرصت های همکاری دو جانبه، آماده سازی زمینه برای همکاری های آینده و حل مسائل و موانع گسترش تجارت ایران و ایتالیا بوده است.

وی با اشاره به اعزام هیات های تخصصی ایتالیا به ایران بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم اضافه نمود: تمایل ایتالیا برای توسعه روابط با تهران با توجه به سیاست های دولت روحانی مضاعف شد و برای افزایش زمینه های همکاری تجاری بسکمک از نمایندگان صنایع ایتالیا به تهران آمده اند.

وی با تاکید بر آمادگی این کشور برای توسعه روابط در همه عرصه ها با ایران گفت: صنایع ایتالیا به خصوص در دو حوزه فناوری زیستی و مواد نوین شاهد پیشرفت های بالایی بوده و امید است در این زمینه ها، همکاری های موثری با ایران به وجود آید.

تشکیل میز تهران در ایتالیا

آندره کراوس رییس آژانس توسعه صنایع ایتالیا نیز در این دیدار، بر تشکیل میز تهران در ایتالیا تاکید نمود و اضافه نمود: این تصمیم با هدف یافتن راه های توسعه روابط تجاری و مالی تهران و رم تشکیل شده است.

وی اعزام متقابل هیات های تجاری، حضور در نمایشگاه های تخصصی و اطلاع رسانی مویرگی به همه بخش ها و واحدها را از عواملی دانست که در گسترش روابط تهران و رم موثر است.

کراوس از علاقه صنایع ایتالیا برای حضور در ایران اطلاع داد و گفت: برای پاسخگویی به این جریان که در ایتالیا رو به گسترش است، باید به صورت متقابل راهنمایی گر و کمک رسان باشیم.

وی دوستی و شناخت متقابل ایران و ایتالیا را در توسعه همکاری ها موثر دانست و اضافه نمود: با این دوستی راه برای گسترش روابط در همه حوزه ها فراهم می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 322

به "صنایع خودروسازی ایران آماده سرمایه گذاری ایتالیایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع خودروسازی ایران آماده سرمایه گذاری ایتالیایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید