صالحی عمران: آموزش های مهارتی کوتاه ترین و بهترین راه برای اشتغال افراد است

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای بیان نمود: اینکه آموزش های مهارتی می توانند کوتاه ترین و بهترین راه اشتغال باشند؛ یکی از ضرورت های آموزش های فنی و حرفه ای است.

صالحی عمران: آموزش های مهارتی کوتاه ترین و بهترین راه برای اشتغال افراد است

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه مجله عطر یاس درباره بازنگری و تدوین برنامه های درسی در سال 98 اعلام کرد: سال گذشته حدود 30 برنامه در دوره های کاردانی بازنگری و در کنار آن 8 برنامه برای دوره های کاردانی جدید، یک برنامه برای دوره های کارشناسی ناپیوسته جدید و 3 برنامه برای دوره های کارشناسی پیوسته جدید تدوین شد.

صالحی عمران با بیان اینکه رتبه ایران در مولفه مهارت دانش آموختگان دانشگاهی 133 است، ادامه داد: بازنگری و تدوین برنامه های درسی معمولا با توجه به بحث مهارت آموزی و توانمندسازی دانشجویان برای ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی صورت می گیرد لذا ضروری است که مهارت هایی که آموزش داده می شوند با فرصت های بازار کار هماهنگ باشند در غیراین صورت بی فایدگی سرمایه انسانی رخ می دهد.

وی ضرورت اجتماعی، مالی، آموزشی و تکنولوژی را از ضرورت های آموزش های فنی و حرفه ای برشمرد و مطرح نمود: آموزش مهارتی بهترین آموزش جایگزین برای متقاضیان آموزشی و بهترین پاسخ برای تغییر تکنولوژی آموزش مادام العمر است، همچنین آموزش مهارتی کوتاهترین و بهترین راه برای اشتغال افراد بیکار اجتماع محسوب می گردد.

به گفته رییس دانشگاه فنی و حرفه ای، با توجه به وظایف این دانشگاه در جهت ارائه آموزش های فنی و مهارتی به دانشجویان؛ دولت مکلف است به منظور افزایش سعم آموزش های مهارتی در نظام آموزشی کشور نسبت به افزایش سهم دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه های علمی کاربردی در نظام آموزشی اقدامو تجهیزات آن ها را به روز کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 749

به "صالحی عمران: آموزش های مهارتی کوتاه ترین و بهترین راه برای اشتغال افراد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی عمران: آموزش های مهارتی کوتاه ترین و بهترین راه برای اشتغال افراد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید