روحانی: تمام قد از معیشت مردم دفاع می کنیم

به گزارش مجله عطر یاس، در دویست و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور، گزارش شرایط تأمین و توزیع کالا های اساسی و ضروری مردم در ماه های پایانی سال 1399 و برنامه سال 1400 ارائه شد.

روحانی: تمام قد از معیشت مردم دفاع می کنیم

به گزارش ایسنا، در این گزارش فعالیت ها و اقدامات بانک مرکزی، وزارتخانه های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در ایجاد سیستم های هوشمند سفارش، تخصیص اعتبار، ترخیص کالا و چرخه توزیع کالا های اساسی و تمهیدات لازم برای تامین کالا های اساسی در ماه های پایانی سال و سال 1400 تشریح شد.

در این جلسه همچنین، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گزارشی از برنامه ها و وظایف دستگاه های ذیربط برای کنترل قیمت و نظارت بر بازار کالا ارائه کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر برنامه ها و مولفه های مطرح در گزارش ارائه شده، گفت: موفقیت و پیروزی بزرگی در خنثی سازی هدف شوم و اصلی دشمن مبتنی بر ایجاد قحطی و فشار غیرقابل تحمل و کمبود در تهیه کالا های ضروری و در نتیجه ایجاد بهم ریختگی در کشور به دست آمد و هدف گذاری دشمن کاملا ناموفق و ناکام ماند.

رئیس جمهور در مورد برنامه سال 1400 برای تامین کالا های اساسی گفت: دولت با قوت تدابیر و سیاست های معیشتی خود را ادامه خواهد داد و هر جا که حقوق مردم در میان باشد، تمام قد از معیشت مردم و تامین کالا های اساسی با ارز ترجیحی که در لایحه بودجه 1400 نیز گنجانده شده، دفاع می کند تا در سال آینده نیز مردم در تأمین کالا های خود با مسائل روبرو نشوند.

روحانی اضافه کرد: سیاست های بازرگانی کشور از مرحله تامین تا حمل و توزیع باید با هماهنگی کامل مدیریت شود و قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با هماهنگی همه دستگاه های ذیربط این ماموریت را دنبال خواهد کرد و این چرخه و زنجیره باید به نحو موثری کنترل شود و اجازه داده نشود نوسانات قیمت بیش از این بر معیشت و اقتصاد خانوار فشار بیاورد.

رئیس جمهور تاکید کرد: مردم و فعالان بازار نباید در این حوزه احساس رهاشدگی و بی سامانی داشته باشند. سامانه جامع تجارت نیز باید در این مقطع به نحو موثر در راستای ارتقای شفافیت مورد بهره برداری قرار گیرد و ضروری است همه دستگاه ها به سرعت اقدامات خود را در این سامانه اطلاع رسانی کنند.

رئیس جمهور شرح داد: باید با تقویت این سیستم هوشمند و شفاف، تمامی دستگاه های ذیربط در زمینه مدیریت نوسانات قیمت کالا به ویژه در آستانه سال نو هماهنگ و دقیق عمل کنند.

بر اساس تصمیم امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت و سایر دستگاه های ذیربط موظف هستند، در چارچوب برنامه های دولت و با هماهنگی یکدیگر در یک شرایط نظام مند، با تأمین کالا های اساسی مردم، قیمت کالا ها را به ویژه در مورد اقلامی که با ارز ترجیحی تأمین شده اند، به شکل دقیق کنترل و مدیریت کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1459

به "روحانی: تمام قد از معیشت مردم دفاع می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: تمام قد از معیشت مردم دفاع می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید