داورزنی: مراسم اختتامیه لیگ برتر و صد سالگی والیبال همزمان برگزار می شود

به گزارش مجله عطر یاس، تهران (پانا) - داورزنی در جلسه هماهنگی و هم اندیشی مدیران عامل باشگاه ها با اشاره به بزرگداشت صد سالگی والیبال در ایران، از برگزاری همزمان این جشن با اختتامیه لیگ برتر سال 99 خبر داد.

داورزنی: مراسم اختتامیه لیگ برتر و صد سالگی والیبال همزمان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، جلسه هماهنگی و هم اندیشی مدیران عامل باشگاه ها به منظور بررسی نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر مردان در سال 1400 امروز یکشنبه 23 خرداد با حضور محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون، سید میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون، شهرام عظیمی سرپرست کمیته رویدادها، ابراهیم فیروزی رئیس کمیته داوران، نادر انصاری دبیر کمیته رویدادها و با حضور مدیران عامل و مربیان باشگاه های لیگ برتر در حال برگزاری است.

در این جلسه داورزنی در ابتدا با قدردانی از مدیران عامل و سرمربیان باشگاه ها گفت: خروجی لیگ سال گذشته تعداد زیادی بازیکن ارزشمند بود که هم اکنون در تیم ملی خودنمایی می کنند. عصر جدیدی در والیبال ایران رقم خورده است.

داورزنی با تاکید بر برگزاری جلسه اختتامیه لیگ برتر سال 99 هم زمان با تولد 100 سالگی والیبال در ایران اضافه نمود: سال گذشته سال خاصی بود. به دلیل وجود شرایط کرونایی مجبور به برگزاری مسابقات لیگ برتر به صورت متمرکز بودیم. خوشبختانه والیبال توانست برنامه هایش را عملی کند. همکاری باشگاه ها هم باعث شد لیگ در زمان مشخص شده به اتمام برسد. با توجه به قرمز شدن شرایط کرونایی کشور، تصمیم گرفتیم مراسم اختتامیه لیگ با یکصدمین سال والیبال کشور که برنامه آن متعاقبا اعلام می شود، به طور همزمان برگزار شود. امسال یکصدمین سال فعالیت والیبال در کشور و تولد 100 سالگی والیبال در ایران است. همه کسانی که در 100 سال گذشته در رشد و توسعه والیبال کشور اثرگذار بودند، در مراسم تولد 100 سالگی والیبال حضور خواهند داشت.

او با بیان این که برای فدراسیون فرقی نمی کند لیگ برتر سال 1400 به صورت متمرکز برگزار شود یا خیر اما باید شرایط میزبانی در شرایط کرونایی فراهم باشد گفت: برگزاری مسابقات در شهرستان ها حساسیت بیشتری دارد. امیدواریم شرایط کشور به سمتی برود که شرایط کرونایی اجازه دهد از وجود تماشاگران استفاده کنیم تا هم میزبان ها و هم مردم از برگزاری مسابقات لذت ببرند. قرار است تا پایان شهریور درصد قابل توجهی از مردم واکسینه شوند اما این که بتوانیم مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم یا خیربه مصوبات ستاد کرونا بستگی دارد.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین به وجود ویدئو چک، VIS و داشتن تجهیزات مورد نیاز برای میزبانی شهرستان ها از مسابقات لیگ برتر تاکید کرد و اضافه نمود: وجود این تجهیزات به کاهش حاشیه مسابقات والیبال کمک می کند، هم چنین کمک می کند تا در شهرهای والیبالی با استفاده از تجهیزات روز میزبانی داشته باشیم.

داورزنی درباره حضور تیم ملی والیبال ایران در المپیک 2020 توکیو بیان نمود: امسال المپیک را در پیش داریم. کارمان سخت است اما امیدواریم و البته امیدوارتر به آینده والیبال کشور. چشم به هم بزنیم المپیک 2024 پاریس فرامی رسد. بنابراین باید از حالا به دنبال جایگزینی و تربیت بازیکنان جوان و کشف و پرورش استعدادهای جدید باشیم که این ها همه از خروجی باشگاه ها خواهد بود. فدراسیون وظایف خود را دنبال می کند و ماموریت و مسئولیت خود را به نحو احسن انجام می دهد. البته نقاط ضعفی داریم که باید برطرف کنیم اما در بحث کشف استعدادها، آینده والیبال به دست باشگاه هاست. باید با کمک باشگاه ها تراز والیبال کشوررا تا 4 سال آینده حفظ کرده و آن ارتقا دهیم.

او با اشاره به رشد ژاپن در والیبال نکته ای را هم متذکر شد: شاهد سرعت رشد مدعیان والیبال در دنیا هستیم. در آسیا ژاپنی ها خوب کار کرده اند و این نیست که بگوییم که ما پا را از آسیا فراتر گذاشته ایم. اگر دیر شروع کنیم، جایگاه خود را از دست می دهیم. باید مرتب در حال بهتر شدن شرایط تیم ملی در سطح بزرگسالان باشیم. پس باید در رده جوانان و نوجوانان تلاش کنیم تا خون تازه به تیم ملی بزرگسالان تزریق کنیم. امیدواریم با همکاری باشگاه ها، این اتفاق رخ دهد. مدل برنامه ریزی ما در لیگ باید به گونه ای باشد که به جوانان میدان و فرصتی برای بازی داده شود. هر سال بعد از اتمام لیگ برتر باید تعداد زیادی بازیکن همچون بردیا سعادت، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، شریفی و… از دل باشگاه ها بیرون بیایند تا همواره امیدوار به آینده بهتر در والیبال باشیم.

داورزنی ادامه داد: در بعضی از پست ها باید جدیت بیشتری به خرج دهیم و با برنامه تر کار کنیم تا بازیکنانی در تراز دنیای را به تیم ملی معرفی کنیم. آرزو می کنم فرایند رو به رشد والیبال ایران ادامه پیدا کند تا آلکنو با پیدا کردن 12 بازیکن مدنظرش بتواند با آمادگی کامل در المپیک حضور داشته باشد چون نتیجه المپیک، افتخاری برای ما خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1570

به "داورزنی: مراسم اختتامیه لیگ برتر و صد سالگی والیبال همزمان برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: مراسم اختتامیه لیگ برتر و صد سالگی والیبال همزمان برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید