تابع: هیچ گزینه خارجی برای مربیگری نعمتی و جوانمردی به ما معرفی نشده است، رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته و سرپرست کاروان ایران خواهد ماند

به گزارش مجله عطر یاس، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: تا به امروز هیچ گزینه خارجی برای مربیگری زهرا نعمتی و ساره جوانمردی از سوی فدراسیون های مربوطه به ما معرفی نشده است.

تابع: هیچ گزینه خارجی برای مربیگری نعمتی و جوانمردی به ما معرفی نشده است، رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته و سرپرست کاروان ایران خواهد ماند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، محمد تابع دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری که صبح امروز (سه شنبه) به صورت آنلاین برگزار گردید، گفت: ابتدا از هادی رضایی دبیر اجرایی سابق کمیته تشکر می کنم. او در این مدت در بخش فنی به من یاری کرد و امیدوارم از یاری های او همیشه بهره مند شوم. ما در کمیته پارالمپیک بر روی ساختارها کار می کنیم و اولویت مان نیز اطلاع رسانی به وسیله روابط عمومی کمیته خواهد بود.

وی درباره شروع اردوهای تیم های پارالمپیکی در دوران شیوع کرونا و همچنین حقوق ورزشکاران این حوزه گفت: درباره اردوها ما تابع مصوبات ستاد بازی های پارالمپیک و در نهایت تایید ستاد اجرایی هستیم. دوستان ما در فدراسیون ها در این ستاد هستند و این مصوبات از مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و همچنین ستاد ملی مبارزه با کرونا تبعیت می نماید. درباره حقوق ها نیز باز هم از همان مصوبات ستاد پارالمپیک تبعیت می کنیم و شرایط در آن کاملاً تعیین شده است. تا الان نیز حقوق ورزشکاران و کادر فنی برگزار گردیده است.

تابع درباره زمان برگزاری مسابقات انتخابی پارالمپیک توکیو گفت: درخصوص تقویم باید بگویم که تاریخ برای ثبت نام در مسابقات به 1400 منتقل شده، اما هنوز زمان دقیقی به ما از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک ابلاغ نشده است.

دبیر اجرایی کمیته پارالمپیک درباره اعتراض ورزشکاران این حوزه نسبت به عدم استخدام و شرایط معیشتی شان عنوان نمود: آخرین بخش نامه ای که در این باره آمده، استخدام فرزند این ورزشکاران است که مقام و مدالی در پارالمپیک داشته اند و تغییر تازه ای در این موضوع ایجاد نشده است. البته باید ببینیم که می توانیم درباره این بخشنامه تغییری ایجاد کنیم یا نه. درباره شرایط معیشتی نیز نفراتی که در اولویت اول تا چهارم هستند، مصوبه برایشان وجود دارد و تعیین شده است.

وی درباره شروع اردوهای ورزشکاران دیگر کشورها و اینکه چه برنامه ای برای ورزشکاران پاراتیراندازی و پارادوومیدانی در این خصوص وجود دارد، گفت: اگر ستاد مبارزه با کرونا این اجازه را بدهد، ورزشکاران می توانند در شهرهای سفید اردوهای خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار نمایند. در پارا تیراندازی ما در تمام کشور شرایط لازم برای اجرای تمرینات را نداریم و فقط یکی دو شهر این شرایط را دارند که جزو شهرهای قرمز هستند. ورزشکاران دوومیدانی نیز به همین شکل هستند. اولویت ما سلامت ورزشکار و مربی اش است، چرا که باید در پارالمپیک شرکت کند. ما عجله ای برای شروع اردوها نداریم، چون هنوز یک سال فرصت داریم. همیشه اولویت اصلی ما سلامت ورزشکاران است. اگر یک ورزشکار به کرونا مبتلا گردد، دچار مشکلاتی می گردد. اگر براساس مصوبات ستاد کرونا جلو برویم، برای سلامتی آنها بهتر است. محدودیت ها برای همه مردم ایران است و شامل ورزشکاران نیز می گردد. حتی ورزشکاران المپیکی نیز همین محدودیت ها را دارند.

تابع درباره سنجش رکورد ورزشکاران که در ماه های گذشته و قبل از شیوع کرونا انجام می شد، گفت: رصد ورزشکاران به وسیله مربیان و ناظران در حال اجرا است و در نهایت ما به صورت مجازی این سنجش رکورد را انجام می دهیم. رصدها انجام می گردد و محفوظ است و آن ثبات فرایند و بهبود شرایط رکوردی برای هر ورزشکاری که رخ بدهد، شامل آن حقوق مربوطه خواهد شد.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک درباره ادامه فعالیت هادی رضایی به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال نشسته گفت: رضایی همچنان سرپرست کاروان و سمربی تیم ملی است و تغییری نخواهیم داشت و او به کارش ادامه خواهد داد.

تابع درباره استخدام مربی خارجی برای زهرا نعمتی و ساره جوانمردی و اینکه کدام نهاد موضوع هزینه این استخدام را بر عهده خواهد گرفت؟ گفت: این خبر استخدام مربی خارجی خوب تفسیر نشد. یک مصوبه در ستاد بازی ها داشتیم که این دو ورزشکار به همراه مرحوم سیامند رحمان اگر لازم باشد، از مربی خارجی بهره مند گردد. البته بحث این نبود که آنها حتماً از مربی خارجی استفاده نمایند، اما این شرایط برای آنها پیش بینی شد. قاعدتاً اگر زمانی قرار باشد مربی خارجی برای نعمتی و جوانمردی جذب گردد، باید بالاتر و بهتر و ویژه تر از مربیان داخلی باشند. هزینه این مربیان نیز در صورت حضور در ایران برعهده کمیته پارالمپیک است. ما هیچ اجباری برای استخدام مربی خارجی نداریم و اگر فدراسیون ها تشخیص بدهند که به مربی خارجی احتیاج است، باید ملاک ها مطابق با آیین نامه صادر شده در این باره باشد. ساره جوانمردی الان با مربی ایرانی اش کار می نماید و برنامه تمریناتش را می گیرد و اجرا می نماید. ضمن اینکه هنوز گزینه خارجی به ما معرفی نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیش بینی کمیته پارالمپیک درخصوص مدال آوری کاروان ایران در پارالمپیک توکیو تغییری نموده است یا نه؟ گفت: با توجه به اینکه مسابقه رسمی طی این مدت برگزار نشد، پیش بینی ما براساس همان دوران قبل از شیوع کرونا است. اگر هم مسابقه ای برگزار گردیده باشد، حریفان ورزشکاران ایرانی در آنها شرکت ننموده اند. ممکن است بعضی رکوردهای داخلی داشته باشند، اما ما به آنها دسترسی نداریم.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک درباره پرداخت حقوق سیامند رحمان به خانواده این ورزشکار فقید توضیح داد: با توجه به مصوبه روز گذشته ستاد اجرایی، مقرر شد که حقوق سیامند رحمان در سال 99 و منتهی به پارالمپیک به خانواده اش پرداخت گردد. ما هم حقوق این ورزشکار فقید را تا مرداد ماه محاسبه و به خانواده اش پرداخت می کنیم. برای سایر ورزشکاران نیز باید بگویم که هیچ حقوق معوقه و پرداخت نشده ای نداریم.

تابع در ادامه این نشست خبری عنوان نمود: ما در حال کوشش هستیم تا بهترین شرایط را برای ورزشکاران مهیا کنیم. همه استان ها شرایط لازم را برای برگزاری اردو ندارند و ما محدودیت هایی از این قبیل را هم داریم، اما می خواهیم بهترین ممکن را به وجود بیاوریم.

وی درباره شرایط شناگران نابینا: با توجه به مصوبات ستاد بازی ها، هر ورزشکاری که کسب سهمیه نموده و شرایط لازم برای اعزام را داشته باشد، تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک درباره شرایط تیم ملی فوتبال پنج نفره و اینکه آیا احتمال اعزام این تیم به پارالمپیک توکیو وجود دارد یا خیر؟ گفت: ما رایزنی های مان را نموده ایم، اما پاسخی به ما داده نشده است. البته باز هم رایزنی هایی خود را ادامه می دهیم تا شاید این مسئله مهیا گردد.

تابع در خاتمه گفت: ما نیم نگاهی به بازی های پاراآسیایی جوانان 2021 در بحرین و همچنین بازی های پاراآسیایی 2022 در چین داریم و به دنبال پشتوانه سازی حرکت می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1056

به "تابع: هیچ گزینه خارجی برای مربیگری نعمتی و جوانمردی به ما معرفی نشده است، رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته و سرپرست کاروان ایران خواهد ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابع: هیچ گزینه خارجی برای مربیگری نعمتی و جوانمردی به ما معرفی نشده است، رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته و سرپرست کاروان ایران خواهد ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید