توئیت غریب آبادی درباره توافق آژانس و ایران

به گزارش مجله عطر یاس، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، پس از دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با رئیس سازمان انرژی هسته ای ایران در تهران گفت که دو طرف درباره تداوم روح همکاری و اعتماد متقابل تاکید کردند.

توئیت غریب آبادی درباره توافق آژانس و ایران

به گزارش خبرنگاران، کاظم غریب آبادی که هم زمان با رافائل گروسی به ایران سفر کرده است روز یکشنبه در توئیتی نوشت: طرفین، روح همکاری و اعتماد متقابل و اهمیت تداوم آن و همچنین ضرورت رسیدگی به موضوعات فی مابین در فضایی سازنده و منحصرا فنی را مورد یادآوری و تاکید مجدد قرار دادند.

وی با بیان اینکه طرفین در چارچوب تعاملات و همکاری های موجود فی مابین، تصمیم گرفتند دیدارهای متقابل را در سطوح مرتبط تداوم دهند افزود که مدیرکل هم در آینده نزدیک به تهران سفر خواهد نمود تا مشورت های سطح بالا با هدف تقویت همکاری های میان ایران و آژانس در حوزه های مختلف و بحث درخصوص موضوعات فعلی مورد علاقه متقابل، با دولت جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

به گفته سفیر کشورمان به بازرسان آژانس اجازه داده می شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی تعیین شده و جایگزینی کارت های حافظه آن ها که تحت مهر و موم مشترک در ایران نگهداری خواهند شد، اقدام نمایند. چگونگی و زمان انجام این اقدام، مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شب گذشته به تهران سفر و صبح امروز با محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1675

به "توئیت غریب آبادی درباره توافق آژانس و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیت غریب آبادی درباره توافق آژانس و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید