تهران در جمع 3 فینالیست جایزه جهانی شهرهای هوشمند

به گزارش مجله عطر یاس، مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران گفت: شهر تهران به عنوان یکی از سه برگزیده نهایی جایزه کنگره جهانی شهرهای هوشمند در سال 2021 انتخاب شد.

تهران در جمع 3 فینالیست جایزه جهانی شهرهای هوشمند

محمد فرجود اضافه نمود: در جایزه جهانی شهر هوشمند در سال 2021 و در بخش حکمروایی و اقتصاد هوشمند، طرح محله محوری و مشارکت شهروندی، شهرداری تهران با نام باهم از بین تمام شهرهای شرکت کننده در این بخش، به عنوان یکی از سه برگزیده نهایی انتخاب شده و برای کسب جایزه بهترین پروژه باید با دو رقیب نهایی خود شامل اتحادیه شهرهای اسکاتلند و مجمع جهانی اقتصاد به رقابت بپردازد.

او اضافه نمود: جایزه جهانی شهر هوشمند، مهم ترین مسابقه بین المللی در بین شهرهای هوشمند است که در آن پروژه ها، ایده ها و برنامه های راهبردی پیشرو از شهرهای مختلف در سراسر جهان در حوزه هایی مانند زیست پذیری، پایداری و مزیت های مالی مورد آنالیز و ارزیابی قرار می گیرند.

به گفته فرجود، طرح باهم یکی از طرح های ذیل برنامه تهران هوشمند است که با هدف ارتقای مشارکت شهروندان، تعامل با کسب و کارهای نوآور و نیز توسعه محله ای طراحی و اجرا شده است.

دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند تاکید نمود: یکی از موضوعات پر اهمیت در برنامه تهران هوشمند، توجه به نقش محوری شهروندان در هوشمندسازی کلان شهر تهران و نیز ارتقای صندلی محلات در برنامه ریزی و مدیریت شهری است. بعلاوه در بخش دیگری بیش از 500 احتیاج فناورانه در حوزه نوآوری شهری و شهر هوشمند به شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق اطلاع رسانی شده است تا با بهره گیری از ایده ها و راهکارهای نوآورانه آن ها، بتوان مسائل و چالش های شهر تهران را رفع کرد.

فرجود اضافه نمود: امیدوارم حضور شهرداری تهران در چنین رویدادهای بین المللی ضمن ایجاد فضای تعامل و اشتراک گذاری درس آموخته ها، توانمندی ها و دستاوردها، تهران را به عنوان شهری نوآور و پیشرفته در ابعاد مختلف مدیریت شهری به ویژه در حوزه فناوری و هوشمندسازی معرفی نموده و باعث اعتلای صندلی مرکز ایران اسلامی در میان سایر کلانشهرهای جهان گردد.

در روز 26 آبان و در حاشیه یازدهمین کنگره جهانی شهر هوشمند در شهر بارسلون اسپانیا، برگزیدگان نهایی جایزه جهانی شهر هوشمند 2021 در 9 بخش معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند. این درحالی است که پیش از این نیز برنامه تهران هوشمند به عنوان یکی از شش شهر برگزیده نهایی برای کسب جایزه جهانی شهر هوشمند سال 2019 در بخش جایزه شهرها انتخاب شد و مورد تقدیر نهاده شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1766

به "تهران در جمع 3 فینالیست جایزه جهانی شهرهای هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران در جمع 3 فینالیست جایزه جهانی شهرهای هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید