انجام تحقیقات ویژه در کشور در خصوص ترور بیولوژیک ویروس کرونا، خودکشی در اروپا افزایش پیدا نموده است، آمریکا برای ایرانی ها اشک تمساح می ریزد

به گزارش مجله عطر یاس، معاون کل وزارت بهداشت گفت: فرضیه ترور بیولوژیک را نمی گردد منتفی دانست و در کشور ستاد مربوطه در حال اجرا تحقیقات جدی است.

انجام تحقیقات ویژه در کشور در خصوص ترور بیولوژیک ویروس کرونا، خودکشی در اروپا افزایش پیدا نموده است، آمریکا برای ایرانی ها اشک تمساح می ریزد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، ایرج حریرچی ظهر امروز در نشست خبری ویدئوکنفرانسی با خبرنگاران، اظهار کرد: میانگین رفتار مردم ما نشان داد فرهنگ مردم ما بالاست و مردم به توصیه خدمت گزاران گوش می دهند، اما از تعدادی که سفر کردند و در اماکن عمومی حضور پیدا کردم، گله می کنم.

وی ادامه داد: سایر بیماری ها بروز و شیوع آن ها در این ایام کم نشده است، اما نکته ای که در اورژانس ها می بینیم این است که مردم در موارد اورژانس مثل آپاندیس دیرتر مراجعه می نمایند، بعد از ایام نوروز اگر کسی تنگی عروق قلب دارد، باید آنژیوگرافی یا جراحی گردد، حتماً مراجعه کند. آن دسته از افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند، باید به موقع به اورژانس مراجعه نمایند.

معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به سؤال خبرگزاری خبرنگاران درباره اینکه آیا کرونا حمله بیولوژیک بوده است یا خیر؟ گفت:فرضیه ترور بیولوژیک را نمی گردد منتفی دانست. الآن امریکا و چین هم ادعاهایی دارند و در کشور ستاد مربوطه در حال اجرا تحقیقات جدی است.

حریرچی درباره درمان و واکسن کرونا گفت: بیشتر درمان های استاندارد و توصیه شده برای کرونا، اختصاصی کرونا نیستند و آثار کوتاه مدت دارند. درمان های توصیه نشده یا بی تأثیر هستند یا مضر. کمترین زمان برای اینکه یک داروی اختصاصی برای کرونا بیاید یک سال تا 18 ماه است. بهترین داروهای اختصاصی ویروس، 40 تا 50 درصد تأثیر دارد. پشت بیشتر اخبار کشف داروی کرونا، تجارت است.

وی گفت: سایر بیماری ها بروز و شیوع آن ها در این ایام کم نشده است، اما نکته ای که در اورژانس ها می بینیم این است که مردم در موارد اورژانس مثل آپاندیس دیرتر مراجعه می نمایند، بعد از ایام نوروز اگر کسی تنگی عروق قلب دارد باید آنژیوگرافی یا جراحی گردد، حتماً مراجعه کند. آن دسته از افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند باید به موقع به اورژانس مراجعه نمایند.

حریرچی گفت: حمایت از 2 گروه را فراموش نکنیم، یکی خانواده هایی که از قبل با یاری زندگی می کردند و دیگر گروه هایی هستند که با یاری مردم زندگی می کردند البته دولت حمایت هایی داشته است، اما از مردم درخواست داریم که به یاری این گروه ها بیاییم.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: خودکشی ها در اروپا افزایش پیدا نموده است اکنون که اعضای خانواده در خانواده دور هم هستند رعایت حال همدیگر را بنمایند.

حریرچی توضیح داد: در دوران کرونا پرداختی از جیب به دلیل خرید اقلام بهداشت افزایش پیدا نموده و بعضی افراد به حالت وسواس رسیده اند و برای اماکن عمومی و داخل منزل ماسک را توصیه نمی کنیم و فقط در موارد ضروری از ماسک و مواد ضدعفونی بهره ببرید.

وی بیان نمود: مراجعه مردم به نظام بهداشتی و درمانی کاهش پیدا نموده که بخشی مربوط به امور زیبایی و دندانپزشکی است و نکته حائز اهمیت است که باید امور درمانی ضروری باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد: 98 درصد خدمات کرونا در بخش دولتی ارائه می گردد و با حرکت به سمت عادی شدن باید خدمات ضروری را باید به مردم ارائه کنیم و از بخش خصوصی برای انجام امور درمان ضروری یاری خواهیم گرفت.

وی درباره سطوح مختلف قرنطینه اظهار کرد: 4 سطح قرنطینه داریم که در سطح ایزولاسیون مبتلایان به کروناست و اصطلاح قرنطینه برای کسانی به کار می رود که مشکوک به ابتلا به کرونا هستند یا با فرد مثبت در تماس هستند و در متون پزشکی این مفهوم را دارد و قدم بعدی فاصله گذاری اجتماعی است تا تماس افراد را کم کنیم و از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها آغاز می گردد و تا تعطیلی مراکز تجمع مثل بازارها و اماکن زیارتی و بعضی مشاغل غیرضروری ادامه پیدا می نماید و ما به میزان قابل توجهی از رفتار مردم راضی هستیم.

حریرچی گفت: در سطح چهارم که مردم آن را قرنطینه می دانند، در چین اعمال شده و LOCK DOWN صورت گرفت و امکان خروج از منزل میسر نیست و در فرانسه 6 استثنا مانند حضور در محل کار ضروری، خرید از محل نزدیک منزل، امور پزشکی و مراقبت از کودک و سالمند و مراجعه به پارک ها برای ورزش و گردش حیوان خارجی قائل شدند و توصیه می کنیم الجزیره و بی بی سی انگلیسی را ببیند که از شکل قرنطینه گلایه داشتند که چرا فروشگاه ها تعطیل هستند.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: شیمی درمانی در مراکز درمان دولتی بدون وقفه ادامه دارد و در بیمارستان امام خمینی به صورت مستقل به بیماران خدمات رسانی می گردد و درخواست داریم که هیچ بیماری در دوران کرونا درمان خود را رها نکند و ما اجازه نمی دهیم بیمارانی که استطاعت ندارند، به بخش خصوصی بفرایند و دچار فشار اقتصادی شوند.

حریرچی درباره تست در مراکز آزمایشگاهی خصوصی و دریافت هزینه های بالا در بعضی مراکز گفت: ما در مراحل نخست از تست های اهدایی از سازمان جهانی بهداشت و چین استفاده می کردیم، اما اکنون برنامه داریم که از کیت های داخلی استفاده کنیم و از افراد مشکوک و اطرافیان افراد مثبت تست بگیریم و برنامه داریم تعداد تست ها را به 15 هزار تست در روز برسانیم و از بعضی آزمایشگاه ها یاری خواهیم گرفت و آزمایشگاه هایی که بیش از تعرفه هزینه دریافت نمایند تخلف نموده اند و برخورد خواهند شد.

وی درباره تحریم های ظالمانه و ادعای یاری به مردم ایران اظهار کرد: آمریکایی ها اشک تمساح می ریزند ما انتظار نداریم به ما یاری نمایند فقط موانع را از سر راه ما بردارند و اگر موانع برداشته گردد با صادرات غیرنفتی و نفتی می توانیم منابع موردنیاز را تأمین کنیم و آمریکایی ها مانع تراشی می نمایند و مانع از نقل وانتقال ارز برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی می شوند و اگر این موانع برداشته گردد بسیاری از مسائل ما مرتفع می گردد.

معاون کل وزارت بهداشت درباره شرایط کرونا در استان گیلان که بیان نمود: استان گیلان جزء استان های پرشیوع ما بوده است. خوشبختانه بسیار مسرور هستیم جاهای پرشیوع ما فرایند صعودی آن ها نزولی شده است. نه اینکه بیماری از بین رفته باشد. از نظر ما اگر بیمارستانی بیش از 80 درصد تخت آن اشغال باشد، ما به آن شرایط بحرانی می گوییم. در گیلان در بیمارستان های شلوغ این شرایط را داریم و در سایر بیمارستان ها تخت خالی داریم؛ اما نگران ورود بیماران جدید هستیم. زمانی به ما طعنه می زدند که از فرصت استفاده نکردیم؛ اما شرایط ایتالیا و فرانسه و آمریکا و اسپانیا به خوبی نشان داد. فرصت و امکانات بیشتری داشتند، اما شرایط مراقبت آن ها را دیدید. ما با تعداد تخت کمتر مراقبت بیشتری می دهیم.

وی در واکنش به جوسازی های رسانه های معاند در ابتلای خودش به کرونا و ضعیف نشان دادن سیستم سلامت اظهار کرد: اگر معاون وزیر بهداشت ایران مبتلا می گردد، خارجی ها می گویند نمی تواند از خود مراقبت کند چطور می خواهد از دیگران مراقبت کند. چند هفته بعد وزیر بهداشت انگلیس مبتلا شد یکی از شبکه ها گفت وزیر بهداشت انگلیس هم مبتلا شد و نشان می دهد چقدر پای کار بوده است. البته ذات آن ها همین است.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا آمار دقیق شهدای پزشک و کادر درمان را دارید؟ گفت: آمار دقیق شهدای پزشک را به شکل روزانه استخراج می کنیم. در کشور چین هم در روزهای اول، تعداد ابتلای ناشی از کرونا در گروه پزشکی و پرستاری و پیراپزشکی از بیمارستان زیاد بود اما درنهایت در بیمارستان ها به حداقل رسید و ما شرمسار هستیم که ما هم مثل خیلی از کشورهای دیگر، در روزهای اول ماسک به میزان کافی و مناسب نداشتیم اما پزشکان و پرستاران ما پای کار بودند.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: چیزی که از آن می ترسیدیم و الآن قابل توجه نیست ولی خیلی مهم است، پایین بوده که پزشکان و پیراپزشکانی هستند که مبتلا شدند همچنین از افزایش هزینه های نظام سلامت نگران هستیم. با یک دوگانه متناقض روبرو هستیم. هزینه های بهداشت و درمان فوق العاده افزایش پیدا نموده، اما 2 تأمین نماینده اقتصاد هم دولت و هم خانواده ها درآمدشان کاهش پیدا نموده است.

حریرچی ادامه داد: با اقدامات اجرا شده ظرفیت آی سی یو در 6 سال گذشته بیش از 55 درصد افزایش پیدا نموده است، الآن نزدیک به 9 هزار تخت آی سی یو داریم و اگر به تعداد قبلی بود حتماً به مشکل برمی خوردیم، اکنون در سراوان هم آی سی یو داریم. دولت هایی مثل ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، آلمان و انگلیس مورد سؤال هستند که چرا تخت های بیمارستانی و کارکنان را کاهش دادند. آمریکا برای نیویورک یک کشتی نظامی آورد که مریض های عادی را خالی و در داخل کشتی درمان کند. ما زمانی که بیماری اوج می گرفت نگران بودیم که ظرفیت بالایی بخواهیم اما در هیچ استانی بیش از 40 تا 50 درصد ظرفیت دولتی مصروف بیماران کرونایی نشد.

وی در پاسخ به این سؤال که چند نفر مشکوک به کرونا فوت شدند؟ گفت: در زمستان سال جاری در استان های متعدد شیوع بیماری آنفلوانزا H1N1 داشتیم که علائم ریوی آن با کرونا تداخل داشته است. این ها یک دسته از بیماران هستند که کرونا داشتند. قبل از ورود کرونا به یک کشور عفونت ها را سعی می گردد با عفونت های ریوی دیگر تطابق داده گردد. قبل از اینکه کرونا را در کشور تشخیص دهیم، قاعدتاً تعدادی بیمار بودند که با کرونا تطبیق داده نشدند.

معاون کل وزارت بهداشت درباره چرا باید بیماران خاص در بیمارستان ها باید هزینه شیمی درمانی را به جای 60 هزار تومان، یک میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت نمایند، گفت: کسانی که درمان شیمی درمانی آن ها در بیمارستان های ما انجام می شد، درمان آن ها بدون وقفه انجام خواهد شد. مثلاً در مجتمع بیمارستانی امام خمینی انستیتو کانسر خدمات جراحی و شیمی درمانی را ارائه می دهد البته همواره در تعطیلات عید خدمات کاهش پیدا می کرد.

وی ادامه داد: به هیچ وجه اجازه نمی دهیم بیمار سرطانی که در بیمارستان دولتی درمان سرطان می گرفت، به بخش خصوصی برود البته در این شرایط هستند که شناسایی می شوند، بیماران جدیدی پیدا می شوند، هرز چند رسیدگی سخت است اما باید بگویم به خدمت به مردم افتخار می کنیم، کسانی که استطاعت بخش خصوصی را ندارند حتماً به بخش دولتی مراجعه نمایند و پزشکان و پرستاران ما علی رغم مسائل با افتخار خدمت خواهند کرد.

انتهای پیغام/4076/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 800

به "انجام تحقیقات ویژه در کشور در خصوص ترور بیولوژیک ویروس کرونا، خودکشی در اروپا افزایش پیدا نموده است، آمریکا برای ایرانی ها اشک تمساح می ریزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام تحقیقات ویژه در کشور در خصوص ترور بیولوژیک ویروس کرونا، خودکشی در اروپا افزایش پیدا نموده است، آمریکا برای ایرانی ها اشک تمساح می ریزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید