امیدواری موسوی به برطرف محدودیت های ایجاد شده در زمینه دسترسی های بانکی ایرانی ها در مالزی

به گزارش مجله عطر یاس، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به پیگیری های سفارت ایران در کوالالامپور برای برطرف محدودیت های ایجاد شده در زمینه دسترسی های بانکی ایرانی ها در مالزی، ابراز امیدواری کرد که این محدودیت ها هر چه سریع تر برطرف گردد.

امیدواری موسوی به برطرف محدودیت های ایجاد شده در زمینه دسترسی های بانکی ایرانی ها در مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله عطر یاس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش مجله عطر یاس در مورد گزارش های انتشار یافته در زمینه اعمال محدودیت های بانکی برای هم میهنان مقیم کشور مالزی گفت: متاسفانه تحت تاثیر تروریسم مالی ایالات متحده، محدودیت هایی از سوی بعضی بانک های مالزی در زمینه گشایش حساب و ارائه تسهیلات بانکی برای ایرانی ها صورت گرفته است.

موسوی افزود: در همین زمینه سفارت کشورمان در مالزی در پیگیری مستمر و فشرده با نهادهای دولتی و مسؤولان بانکی مالزی، این مسئله را در دستور کار خود قرار داده و مذاکرات متعددی با مقامات مربوطه صورت گرفته است و کماکان نیز آنالیز راه چاره و برطرف مشکل در دستور کار قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مسائلی که این امر برای حضور و فعالیت های ایرانی ها به ویژه مشارکت نخبگان و دانشجویان ایرانی در حوزه های علمی - دانشگاهی مالزی و همچنین فعالان بخش های تجاری داشته است، افزود: امیدواریم برپایه حسن نیت و مواضع صریح و شناخته شده دولت مالزی در مورد تحریم های یکجانبه، راهکارهایی برای حل مشکل از سوی کشور دوست مالزی به کار گرفته گردد و با همفکری و بر اساس چارچوب های قانونی که برای این امر وجود دارد، مسائل به وجود آمده در زمینه دسترسی های بانکی ایرانیان مرتفع و تسهیل گردد.

به گزارش فارس، اخیرا اخباری مبنی بر بسته شدن حساب های بانکی ایرانی های ساکن مالزی و دریافت اخطاریه به خاطر تحریم های آمریکا منتشر شد. (اینجا بخوانید)

در پی انتشار این اخبار، خبرگزاری اسپوتنیک نیز به نقل از روزنامه استار مالزی به اظهارات ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی در این زمینه اشاره نمود مبنی بر اینکه ما دارای روابط بسیار خوبی با ایران هستیم، اما با فشار شدیدی از جانب بعضی از محافل روبرو شدیم و ما را وادار به این کار کردند.در غیر این صورت بانک های مالزی در خارج تعطیل می شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 337

به "امیدواری موسوی به برطرف محدودیت های ایجاد شده در زمینه دسترسی های بانکی ایرانی ها در مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواری موسوی به برطرف محدودیت های ایجاد شده در زمینه دسترسی های بانکی ایرانی ها در مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید