18 اسباب بازی جذاب برای کاهش استرس

به گزارش مجله عطر یاس، دوست داشتید در محل کارتان امکان بازی و رها شدن از استرس های معمول وجود داشت؟ شرکت های بسیار کمی، زمینه استفاده از اسباب بازی های ضد استرس و زمین های بازی بسکتبال، پینگ پنگ یا حتی مکانی برای بازی های ویدئویی را برای کارکنان شان درنظر می گیرند. تمامی کارکنان احتیاج به زمانی دارند که با اسباب بازی های ضداسترس یا هر روش دیگری کمی سرگرم و آرام شوند.

18 اسباب بازی جذاب برای کاهش استرس

به گزارش خبرنگاران به نقل از چطور، در این مقاله شما را با 18 نوع از اسباب بازی های ضد استرس برای آرامش بیشتر و کاهش استرس آشنا خواهیم کرد.

1. مجسمه دایناسور آهنربایی

با چیدن دایناسورهای خسته منقرض شده روی سطح آهنربایی یک اثر هنری بامزه درست کنید. به طور کلی بازی کردن با آهنربا کار آرامش بخش و لذت بخشی است. قبول دارید؟

2. تخته کوچک خط خطی کردن

این وسیله یکی از همان اسباب بازی های ضد استرس محبوبی است که حسابی روح و روان را آرام می نماید. حتما شما هم تجربه خط خطی کردن بی هدف در حاشیه جزوه و کتاب را داشته اید. این کار باعث آرام تر شدن ذهن می گردد. حالا اگر تخته ای کوچک هم در اختیار داشته باشید که هرچقدر دل تان می خواهد روی آن خط خطی کنید، دیگر نور علی نور است. نیست؟ خوبی تخته کوچک خط خطی در این است که به محض طراحی روی آن، همه چیز پاک می گردد و می توانید مدام چیزهای مختلف روی آن بکشید.

3. توپ های مدیتیشن چینی

کافی است این توپ ها را بین انگشتان خود بگذارید و جابه جا کنید؛ آن وقت هم حس آرامش به شما دست می دهد و هم صدایی فراوری می گردد که گوش دادن به آن جالب و خوشایند است. حتما امتحان کنید.

4. حباب لامپ ضداسترس

این حباب لامپ نرم ضد استرس هم جان می دهد برای اینکه آن را در دست بگیرید و فشار بدهید. البته اسباب بازی های مشابه این حباب زیاد هستند، ولی شکل گرد و ترکیب آن برای فشار دادن و کاهش استرس عالی است.

5. پازل ژلیکو

پازلی که بتوان قطعات آن را جابه جا کرد و اشکال و احجام مختلفی ساخت، یکی از بهترین اسباب بازی های ضد استرس است. چون برای مدتی حواس را از خستگی ها و اضطراب های گوناگون پرت می نماید و امکان بازیابی قوا برای تمرکز و کار بیشتر را فراهم می سازد.

6. جاروبرقی رومیزی

برخی از افراد برای کسب آرامش و فرار از استرس ها در طول انجام کار باید محیط دور و برشان را حسابی تروتمیز نگه دارند. برای چنین دوستانی هم گزینه ای مناسب در میان اسباب بازی های ضد استرس وجود دارد: جاروبرقی کوچک رومیزی همان چیزی است که این دوستان احتیاج دارند.

7. خمیر بازی

اصلا خودتان را محدود نکنید، چون خمیربازی، سن و سال ندارد. تقریبا همه از کوچک و عظیم با خمیربازی آرامش پیدا می نمایند. خمیربازی بسیار آرامش بخش و ضداسترس است.

8. ماساژور سر

دقت نموده اید که وقتی در افکار خودمان غرق شده ایم، مدام دست هایمان را بین موهایمان می بریم (البته دوستان کچل از این امکان بی بهره هستند). بازی با موها و ماساژ پوست سر راهی برای تخلیه اضطراب ها به نظر می رسد. این طور نیست؟ حالا اگر یک ماساژور سر داشته باشید (این گزینه برای دوستان کچل هم کاربرد دارد)، خیلی راحت می توانیم پوست سر را ماساژ بدهیم. با این کار هم می توانیم آرامش کسب کنیم، هم به گردش خون در آن ناحیه سرعت بیشتری می دهیم.

9. کتاب های رنگ آمیزی

رنگ آمیزی فعالیتی آرامش بخش است و برای مدتی اضطراب را از شما دور می نماید. رنگ کردن اَشکال مختلف، فکر خیلی خوبی است، اما از آن بهتر زمانی است که بدون مقید کردن خود به بیرون نزدن رنگ از اشکال مختلف کتاب، مدادهای رنگی را روی صفحه حرکت بدهید و حسابی شلخته و بی قاعده شکل ها را رنگ بزنید. باور کنید تا حد زیادی از استرس ها به دور می شوید.

10. توپ استرس USB دار

توپ استرس USBدار یکی از بهترین و بامزه ترین اسباب بازی های ضد استرس است. این توپ به یک USB متصل است و حرکات شما را روی صفحه رایانه، شبیه سازی می نماید. پس بدون اینکه چیزی را بشکنید و خراب کنید و به عبارت خودمانی، حرص تان را سر اشیای بی گناه اطراف تان تخلیه کنید، می توانید این توپ را فشار بدهید و نتیجه را روی صفحه نمایش مشاهده کنید.

11. بازی تخته و کیسه های ذرت

این بازی بامزه هم برای گذراندن وقت یا کاهش استرس بسیار مفید است و می توانید آن را چندنفره هم بازی کنید. کافی است تخته را روی میز کارتان بگذارید و به نوبت برای رد کردن کیسه های حاوی ذرت از سوراخ تعبیه شده روی تخته کوشش کنید. به همین سادگی… به همین بامزگی!

12. پاک کن خمیری یک اسباب بازی ضد استرس هیجان انگیز

اگر از آن دسته افرادی هستید که هنگام اضطراب یا عصبانیت، ته مداد را می جوید و برچسب های روی کتاب و دفتر و… را می کَنید، حتما یک عدد پاک کن خمیری باحال برای خودتان تهیه کنید. این پاک کن های دو منظوره هم مداد و… را پاک می نمایند و هم در دستان شما به شکل یک خمیر نرم شکل می گیرند و حرص دل تان را تخلیه می نمایند. تابه حال به پاک کن به عنوان یکی از بهترین اسباب بازی های ضد استرس فکر ننموده بودید، نه؟

13. قلاب ماهیگیری آهنربایی

ماهی گیری دوست دارید؟ استرس دارید؟ تلفیق این دو حس، نتیجه جالبی دارد: یک اسباب بازی خوب برای کاهش میزان استرس. قلابی آهنربایی که باید با آن ماهی هایی از جنس خودش را صید کنید.

14. USB عطری

این گزینه دیگر واقعا جالب است. USBهایی طراحی شده اند که با اتصال به رایانه، بوی خوشی را به محیط ساطع می نمایند. این هم راهی برای کاهش استرس و تلطیف فضای کار است دیگر!

15. بازی رایانه ای رومیزی

اگر از عشاق سینه چاک بازی های رایانه ای هستید و دوست دارید که سر کار هم گریزی به بازی ها بزنید، بد نیست برای خود، دستگاه بازی های رایانه ای رومیزی تهیه کنید.

16. اسکلت معلق

بازی با اسکلتی که لق می زند و یک آن فرو می پاشد و دوباره سر هم می گردد و صاف و محکم می ایستد هم از استرس می کاهد، هم نکته ای پندآموز دارد: شما هم مثل اسکت شُل و وِل بازی ما می توانید بعد از هر استرس و دلهره ای خود را دوباره جمع و جور کنید و شاداب به کارتان ادامه بدهید.

17. تخته سه بُعدی

تخته سه بعدی هم از آن اسباب بازی های ضد استرس نابی است که حسابی حرص و عصبانیت تان را خالی می نماید. کافی است، دست، صورت یا هر چیزی را رویش بگذارید تا شکل آن را به خود بگیرد.

18. برد انگشت سواری

مطمئن باشید این برد انگشت سواری هم استرس را از شما دور می نماید و هم مدت ها باعث سرگرمی تان می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1124

به "18 اسباب بازی جذاب برای کاهش استرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 اسباب بازی جذاب برای کاهش استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید