کارکنان شاد 13 درصد بازدهی بیشتری دارند

به گزارش مجله عطر یاس، مطالعه جدید محققان دانشگاه آکسفورد نشان می دهد کارگران و کارمندانی که شاد و راضی هستند 13 درصد کارآمدتر هستند و بازدهی بیشتری دارند.

کارکنان شاد 13 درصد بازدهی بیشتری دارند

به گزارش مجله عطر یاس و به نقل از فیز، یک مطالعه گسترده در خصوص ارتباط بین شادی و رضایت و بهره وری نشان داده است که کارگران و کارمندانی که شاد هستند، 13 درصد از بازدهی بیشتری برخوردار هستند.

این تحقیق توسط جان امانوئل دی نو(Jan-Emmanuel De Neve) از دانشگاه آکسفورد با همکاری شرکت مخابرات انگلیس(BT) و جورج وارد از موسسه فناوری ماساچوست(MIT) و کلمنت بلت از دانشگاه اراسموس روتردام طی یک دوره شش ماهه انجام شد.

پروفسور دی نو گفت: ما دریافتیم که وقتی کارمندان شادتر هستند، سریع تر کار می نمایند و مهم تر از همه، تماس های بیشتری را به فروش منتهی می نمایند.

نویسندگان اظهار داشتند که اگرچه پیوند بین شادی و بهره وری غالباً مورد بحث قرار گرفته است، اما مطالعه آنها اولین شواهد علمی بر پایه تحقیق روی افراد را برای این رابطه پدید آورده است، به طوری که پروفسور دی نو می گوید: تاکنون هیچ وقت چنین شواهد محکمی وجود نداشته است.

تحقیقات اخیر نشان داده است که پرداخت حقوق مناسب و به موقع از چیزهایی است که موجب شادی کارکنان می گردد.

پروفسور دی نو گفت: به نظر می رسد فضای قابل توجهی برای بهبود شادی کارمندان در هنگام کار وجود دارد. اگرچه این موضوع به وضوح به نفع کارکنان است، اما تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که شاد کردن کارکنان به نفع کارفرمایان نیز هست.

در این مطالعه از کارمندان BT خواسته شد به مدت شش ماه در انتها هر هفته وضعیت روانی خود را با استفاده از یک نظرسنجی ساده حاوی پنج شکلک(ایموجی) از خیلی ناراحت تا بسیار شاد ارسال نمایند.

اطلاعات مربوط به حضور کارکنان در محل کار، تبدیل تماس به فروش و رضایت مشتری همراه با ساعات و زمان تعطیلات ردیابی شد. محققان این اطلاعات را در کنار داده های کارفرما در خصوص مشخصات و ویژگی های کارکنان، برنامه های کاری و بهره وری آنها قرار دادند.

این مطالعه همچنین به شرایط آب و هوایی محلی دقت داشت و از رابطه منفی آشکار بین شرایط نامساعد جوی و شادی کارکنان پرده برداشت.

در نهایت محققان دریافتند که کارکنان شاد به رغم اینکه بیشتر از همکاران ناراضی و غمگین خود کار نمی نمایند، در زمان کار خود بازدهی بیشتری دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 441

به "کارکنان شاد 13 درصد بازدهی بیشتری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارکنان شاد 13 درصد بازدهی بیشتری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید