وزیر دفاع آمریکا: نظر ما و کشورهای اروپایی درباره حمله به تأسیسات نفتی عربستان روشن است

به گزارش مجله عطر یاس، وزیر دفاع آمریکا با اعلام اینکه اخیراً با همتایان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی خود درباره ایران و حمله هفته گذشته به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو صحبت نموده است، تأکید کرد که آمریکا و کشورهای اروپایی در این خصوص اتفاق نظر دارند.

وزیر دفاع آمریکا: نظر ما و کشورهای اروپایی درباره حمله به تأسیسات نفتی عربستان روشن است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه در پیامی توئیتری با تکرار ادعاهای قبلی خود علیه ایران اظهار داشت که وزرای دفاع سه کشور بزرگ اتحادیه اروپا نیز با وی در خصوص ایران هم عقیده هستند.

مارک اسپر در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: ظرف یک هفته گذشته من با همتایان خود در انگلیس، فرانسه و آلمان درباره ایران صحبت نموده ام. اجماع و نظر ما روشن است؛ ایران مسئول حمله خارق العاده به عربستان سعودی بوده است. ما انتظار داریم که دیگر کشورها نیز در خصوص رفتارهای بی ثبات نماینده ایران اعلام خطر نمایند و از متحدانمان در منطقه حمایت نمایند.

روز گذشته سران آلمان، انگلیس و فرانسه با صدور بیانیه ای مشترک بدون ارائه هیچ گونه شواهد و مستنداتی مدعی شدند که ایران عامل حمله به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو بوده است.

بامداد روز شنبه 23 شهریورماه دست کم 10 پهپاد تهاجمی یمنی به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو حمله کردند و بر اثر این حمله فراوری نفت عربستان به میزان 5.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

در پی این حمله غیرمنتظره که به افزایش بیش از 14درصدی بهای نفت در معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی منجر شد، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور و تنی چند از مقامات آمریکایی در اظهارات خود کوشش نموده اند که ایران را عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان معرفی نمایند و اوضاع را به گونه ای جلوه دهند که ایران تهدیدی برای بازار نفت و اقتصاد جهانی است.

در ادامه مقامات عربستان سعودی نیز تحت تأثیر القائات کارشناسان آمریکایی مدعی شدند که ایران عامل حمله به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو بوده است.

ایران اتهامات مقامات غربی و سعودی علیه خود را رد نموده و اتهام زنی به ایران را نشانه ناتوانی آنها در برابر نیروهای یمنی دانسته اند.

.

Secretary of Defense Dr. Mark . Es

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 304

به "وزیر دفاع آمریکا: نظر ما و کشورهای اروپایی درباره حمله به تأسیسات نفتی عربستان روشن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: نظر ما و کشورهای اروپایی درباره حمله به تأسیسات نفتی عربستان روشن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید