هیچ تکواندوکاری از قبل فیکس نبوده، 10 ماه برای آماده سازی زمان داشتیم

به گزارش مجله عطر یاس، به گزارش خبرنگاران، بیژن مقانلو در نشست خبری امروز شنبه که در محل کمیته المپیک برگزار گردید در مورد آخرین وضعیت تیم ملی تکواندو گفت: اگر بازنگری نسبت به گذشته داشته باشیم متوجه می شویم که 5 بازیکن حاضر در بازی های آسیایی گوانجو در تیم ملی کنونی حضور ندارند. ما تیم جوانی داریم که بسیار با انگیزه و با اشتیاق هستند.

هیچ تکواندوکاری از قبل فیکس نبوده، 10 ماه برای آماده سازی زمان داشتیم

وی اضافه نمود: همه بچه ها با هم دوست و یک دل هستند، مهم نیست چه کسی مدال می گیرد و همه به دنبال افتخار آفرینی برای ایران هستند تا دل مردم را شاد نمایند. البته این را هم بگویم تیمی که 4 سال پیش در بازی های آسیای گوانجو نتیجه گرفت دو سال و نیم تمرین کرد اما این تیم کنونی ما تنها با 10 ماه تمرین برای بازی های آسیایی آماده می گردد و این نوید را می دهم که می تواند یاری حال ورزش کشور باشد.

سرمربی تیم ملی تکواندوی ایران در مورد انتخاب یوسف کرمی به جای احمد محمدی توضیح داد: هیچکس از قبل در تیم ملی فیکس نبوده و تنها راه حضور در تیم ملی مسابقات انتخابی است. آقای محمدی به خاطر تحصیل در خارج از کشور یا هر دلیل دیگر در مسابقه انتخابی شرکت نکرد. ما اجباراً کسی را به تیم ملی نمی آوریم بلکه باید ورزشکار با اشتیاق و میل خودش بیاید.

مقانلو در مورد این که گفته می گردد یوسف کرمی تمرینات خوبی نداشته و چندان آماده نیست، گفت: یوسف از وقتی به اردو آمد در سه مسابقه هلند، آلمان و قهرمانی آسیا شرکت کرد. ما شرایط او را می دانیم و نمی توانیم همواره بازیکن را 100 درصد آماده نگه داریم. من تعجب می کنم چرا بعضی ها عنوان کردند کرمی در هیچ تورنمنتی به میدان نرفت. در این شرایط او بین 65 تا 70 درصد آماده بوده و در یک ماه باقی مانده نیز به اوج آمادگی خواهد رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا جوان بودن تیم نگران نماینده نیست، گفت: تیم ما جوان است اما بازیکنان باتجربه ای دارد. به عنوان مثال آشورزاده که برای نخستین بار در مسابقات بین المللی شرکت می کرد عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد. بخشی هم در مسابقات قهرمانی آسیا اول شد. اینها نفراتی هستند که اسم آنها را کمتر می شنویم ولی فکر می کنم شایستگی های زیادی دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 288

به "هیچ تکواندوکاری از قبل فیکس نبوده، 10 ماه برای آماده سازی زمان داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ تکواندوکاری از قبل فیکس نبوده، 10 ماه برای آماده سازی زمان داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید