همه گیری بیماری های قلبی در چین گسترش خواهد یافت

به گزارش مجله عطر یاس، پژوهشگران می گویند چین با همه گیری بیماری های قلبیبه علت گرایش به سوی سبک زندگی غربی روبرو است و نشانی از کند شدن سرعت این گرایش مشاهده نمی گردد.

همه گیری بیماری های قلبی در چین گسترش خواهد یافت

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این یافته ها که روز دوشنبه 15 اوت (25 مرداد) در ژورنال انجمن متخصصان قلب آمریکا منتشر شده است، بر پایه نخستین بررسی بزرگ از نوع خود برای بررسی طیفی از عوامل خطرساز برای بیماری های قلبی در طول چند دهه است.

بیماری های قلبی در طول 20 سال گذشته در چین در حال افزایش بوده و افراد بیشتر و بیشتری دچار فشارخون بالا، کلسترول بالا، قند خون بالا، داشتن اضافه وزن، سیگار کشیدن و بی حرکتی شده اند.

این بررسی داده های 26000 نفر در چین را در فاصله سال های 1991 تا 2011 بررسی و پیش بینی نموده است که این روندها در فاصله سال های 2011 تا 2031 به چه صورتی در می آیند.

یانپینگ لی، نویسنده اصلی مقاله این بررسی، دانشمند پژوهشگر در دپارتمان تغذیه در دانشکده بهداشت عمومی تی اچ چن در دانشگاه هاروارد می گوید: تخمین های ما بیانگر این است که افزایش مداوم فشارخون بالا، سبک زندگی بی حرکت و افزایش چاقی و بدتر شدن گرایش های تغذیه ای به اضافه کرده شدن میلیون ها نفر به موارد جدید حمله های قلبی و سکته های مغزی در دو دهه آینده منجر خواهد شد.

این بررسی اغلب موارد بیماری های قلبی در چین در سال 2011 را به فشارخون بالا، کلسترول بالا و قند خون بالا مربوط می داند که به حدود 5 میلیون مورد جدید حمله قلبی یا سکته مغزی منجر می شوند.

شیوع فشارخون بالا در چین از 7.7 درصد جمعیت در سال 1979 به 33.5 درصد جمعیت در سال 2010 رسیده است که مشابه با میزان های مشاهده شده این بیماری در آمریکاست.

از 6.8 میلیون مرگ افراد چینی بالای 35 سال در سال 2011، حدود سه میلیون مورد یا 4.4 درصد به بیماری قلبی-عروقی مربوط بود.

سیگار کشیدن و ورزش نکردن نیز با افزایش موارد بیماری های قلبی مربوط شده اند.

این بررسی نشان داد که رژیم غذایی چینی ها با افزایش مصرف گوشت قرمز، نمک و نوشابه های شیرین شده دارد به طور مداوم بدتر می گردد.

فرانک هو، نویسنده ارشد این مقاله و استاد تغذیه و اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی چن دانشگاه هاروارد گفت: چین با همه گیری فزاینده بیماری های قلبی-عروقی روبرو است و هیچ نشانه ای از فروکش این همه گیری مشاهده نمی گردد.

او اضافه کرد: لازم است ما به نظارت بر این مشکل که پیامدهای اجتماعی و مالی وخیمی دارد، ادامه دهیم و تبلیغ عادات بهتر غذا خوردن و فعالیت بدنی باید به یک الویت سیاست عمومی ملی ارتقا یابد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 351

به "همه گیری بیماری های قلبی در چین گسترش خواهد یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه گیری بیماری های قلبی در چین گسترش خواهد یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید