نتیجه نهایی انتخابات آمریکا کی اعلام می گردد؟

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران : در حالی که دونالد ترامپ سعی کرد که امروز در آخرین سخنرانیش در کاخ سفید خود را برنده انتخابات آمریکا اعلام کند، ممکن است شمارش کامل آرا و معین شدن برنده انتخابات ایالات متحده آمریکا چند روز دیگر طول بکشد.

نتیجه نهایی انتخابات آمریکا کی اعلام می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، وب سایت مترو نوشت: علت این موضوع به نحوه شمارش آرای پستی انتخابات آمریکا بر می گردد، اما شمارش این آرا تا کی ادامه دارد؟ و آیا ممکن است روی نتایج انتخاباتی که امروز اعلام می شوند، تاثیر بگذارد؟

آرای پستی کی شمرده می شوند؟

ممکن است شمارش این آرا تا چند روز دیگر زمان ببرد.

شمارش این آرا اصولا زمان بیشتری می برد، چراکه نحوه چک کردن صحت این آرا فرایند سخت تر و طولانی تری است. همچنین سال جاری بخاطر پاندمی کروناویروس، تعداد آرای پستی بیشتر از سال های قبل است چراکه جمعیت بیشتری ترجیح داده اند که به شکل حضوری در انتخابات شرکت ننمایند.

تخمین زده شده است که حدود 94میلیون نفر به وسیله آرای پستی در انتخابات آمریکا شرکت کردند و در حالی که در بعضی از ایالت های آمریکا مثل فلوریدا شمارش این آرا زودتر شروع شد، بعضی ایالت ها مثل پنسیلوانیا و ویسکانسین که نتایج انتخاباتشان هم هنوز اعلام نشده است، شمارش این آرا شروع شد.

آیا آرای پستی می توانند زمان اعلام نتایج را با تاخیر روبرو نمایند؟

کاملا ممکن است، چراکه بعضی از ایالت ها قبول نموده اند که تا سه روز بعد از انتخابات آرا را بشمارند. این یعنی ممکن است شمارش همه آرای پستی چند روزی زمان ببرد.

اگر تاخیری به وجود بیاید، این کشور باید صبورانه تا زمانی که آرای الکترا یکی از کاندیدا به 270 برد منتظر اعلام نتایج باشد. این اولین باری نخواهد بود که انتخابات آمریکا با تاخیر روبرو می گردد، در سال 2000، بخاطر مسائل قانونی در فلوریدا 36 روز طول کشید تا بوش به عنوان رئیس جمهور آمریکا معرفی گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1176

به "نتیجه نهایی انتخابات آمریکا کی اعلام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه نهایی انتخابات آمریکا کی اعلام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید