عجیب ترین پدیده های طبیعی جهان که حتما باید ببینید

به گزارش مجله عطر یاس، دنیای طبیعت مملوء از شگفتی است. بعضی از این عجایب هنوز غیر قابل شرح و حقیقتا شگفت انگیز هستند و در خصوص اغلب آن ها نه تنها شرح علمی روشنی وجود ندارد، بلکه تماشای آن ها هر کسی را حیرت زده می نماید. در مطلب زیر به بعضی از این پدیده های شگفت انگیز اشاره نموده ایم.

عجیب ترین پدیده های طبیعی جهان که حتما باید ببینید

عجیب و شگفت انگیزترین پدیده های دنیا

کره خاکی که ما انسان ها بر روی آن زندگی میکنیم سراسر از شگفتی ها و زیبایی هاست. جنگل ها، بیابان ها، یخ ها و دریاها، اینها همه مناظری هستند که هرکدام شان به تنهایی سرشار از زیبایی های خیره کننده ای هستند اما در این کره پر از شگفتی مکان هایی وجود دارند که با دیدنشان فکر می کنیم از دنیای دیگر وارد زندگی ما شده اند و متعلق به زمین نیستند.
صخره های موجی شکل در آمریکا

صخره های موجی شکل با رنگ های متنوع و قوس و خمیدگی های منحصربفرد که دانشمندان عمر آن ها را بالغ بر 190 میلیون سال تخمین زده اند.

این صخره های منحصربفرد بخشی از بیابان صخره ای قرمز رنگی هستند که از دره های تنگ تشکیل شده است.

صخره ها از جنس ماسه سنگ هستند و در استان متحده آمریکا در نزدیکی مرز آریزونا و یوتا واقع شده اند و علت تشکیل شان هم باران های مکرر و وزش بادهاست.

گودال عمیق آبی در Belize

این گودال در مرکز آمریکای لاتین واقع شده و عمقش 124 متر است. گودال بلیز در اواخر عصر یخبندان و در زمانی که سطح دریا بسیار پایین بوده با تجمع مرجان ها در طول زمانی بسیار طولانی بوجود آمده است.

زیست بوم این حفره مورد توجه بسیاری از دانشمندان و محققان قرار گرفته و البته گروه بسیار زیادی از ماجراجویان هم به این منطقه راهی شده اند که به همین علت این حفره آبی بزرگ به عنوان یکی از مقاصد برتر زیر آبی دنیا شناخته می گردد.

مجسمه سنگی فیل در استان نوادا آمریکا

این کوه سنگی که تداعی گر پیکر یک فیل بزرگ الجثه با خرطوم بلند است در پارک دره آتش در استان نوادا واقع شده و بر اثر گذر زمان تغییر شکل داده است.

دریاچه صورتی در استرالیا

در قلب استرالیا دریاچه ای واقع شده است که رنگ آن کاملا صورتی است. این دریاچه صورتی این روزها به یکی از عجیب ترین نقاط زمین تبدیل شده است و دانشمندان علت رنگ آن را وجود نوع خاصی جلبک در کف دریاچه می دانند.

دره مرگ در استان کالیفرنیا آمریکا

سطح این دره بسیار هموار است و البته سنگ هایی نیز در آن وجود دارند که گاهی وزن آنها به 300 کیلوگرم هم می رسد.

نکته شگفت انگیز این است که این سنگ ها ثابت نیستند و با وجود وزن زیادشان به علت نامشخصی همواره در کف دره در حرکتند!

منطقه Waiotapu در نیوزلند

این منطقه میزبان یکی از عجیب ترین نقاط روی زمین است. جایی که استخرهای آبگرم در رنگ های مختلف وجود دارند.

این استخرهای طبیعی قدمتشان به 900 سال می رسد. درجه حرارت این استخرها تا 74 درجه سانتی گراد هم می رسد و بخار آب جوش و حباب های سوزان و گاز دی اکسید کربن از سطح آنها خارج می گردد. این استخرهای رنگانگ به علت وجود موادی مانند طلا، نقره، مس و آرسنیک به این رنگ ها در آمده اند.

سنگ های تخم مرغی نیوزلند

این سنگ ها که در مقدار های بسیار بزرگ قرار دارند در دوره های پیشین در کف دریا بوده اند که البته به علت تغییرات شرایط زمین به شکل مرموزی خود را تا لبه کناری ساحل رسانده اند.

برج های Tufa در دریاچه Mono

این چشم انداز شگفت انگیز در کالیفرنیا مشاهده می گردد و بر اثر واکنش های شیمیایی در دریاچه مونو شکل می گیرند. جنس برج های توفا از سنگ آهک است.

استخر سنگ زرد در پارک ملی آمریکا

این پارک یکی از مراکز شگفت انگیز دنیاست که موارد خاص در آن زیاد دیده می گردد.

یکی از این موارد استخرهای آبی هستند که در رنگ های مختلف قرار دارند و علت اصلی آن نیز وجود جلبک ها و باکتری های متفاوت در آن است.

کاشاکاتووتنت در نیومکزیکو

Kasha-katuwe tent جاییست که در آن صخره های قلمی فرسایش یافته ای وجود دارند که از گدازه های آتشفشانی طی 6 تا 7 میلیون سال تشکیل شده اند.

درحالیکه صخره های تشکیل شده از نظر شکل مشابهند به لحاظ ارتفاع متفاوت هستند و تا 30 متر هم می رسند.

بیابان سفید مصر

اینجا اقامتگاه صخره های گچی بزرگیست که به علت وزیدن طوفان های شنی مکرر در این منطقه بوجود آمده اند.

این بیابان بی حاصل با شکل های صخره ای عجیبش بیشتر شبیه منطقه ای روی کره ماه است تا بیابانی در مصر.

منبع: سایت ایران ناز

منبع: راسخون
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1810

به "عجیب ترین پدیده های طبیعی جهان که حتما باید ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین پدیده های طبیعی جهان که حتما باید ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید