طرح سامانه های نوین آبیاری در شمال کشور اجرایی شد

به گزارش مجله عطر یاس، وزیر جهادکشاورزی گفت: همزمان با سفر رئیس جمهور، اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری شمال کشور در مازندران شروع شد.

طرح سامانه های نوین آبیاری در شمال کشور اجرایی شد

به گزارش مجله عطر یاس از ساری، محمود حجتی ظهر امروز در حاشیه افتتاح همزمان طرح های بخش کشاورزی مازندران گفت: سال جدید و میلاد با سعادت مولی الموحدین را خدمت مردم استان تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: همزمان با سفر رئیس جمهور به مازندران، تعدادی از طرح های بخش کشاورزی افتتاح شده است.

وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: بهره برداری از طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت بسیار خوبی در مازندران از جمله این طرح ها است.

حجتی با بیان اینکه بیست هزار تن پرورش ماهی در دریا به وسیله این طرح صورت گرفته است، توضیح داد: هم اکنون 48 قفس با ظرفیت هزار و 500 تن با دستور رئیس جمهور بهره برداری می گردد.

وی اضافه کرد: اجرای سامانه های نوین آبیاری با توجه به افزایش بهره وری آب در استان حدود 1200 هکتار مزارع و باغات استان در 19 شهرستان با هزار و 40 بهره بردار با اعتبار 16 میلیارد تومان آماده بهره برداری است.

حجتی گفت: در بخش مزارع تحت پوشش آبیاری نوین در استان به هشت هزار هکتار در دولت یازدهم افزایش سطح داشتیم.

وی بیان نمود: اجرای طرح فوق، تلفات آب را کاهش و راندمان آبیاری را افزایش می دهد و امکان بکارگیری کود و سم همراه با آبیاری و کاهش مصرف کود و سم را به حداقل خواهد رساند.

وی، بهره برداری از فاز اول گلخانه مدرن هیدروپونیک میاندورود را از دیگر طرح های آماده افتتاح در سفر رئیس جمهوری اعلام نمود و گفت: اجرای این طرح با توجه به تجهیزات و نظام مدیریت ایجاد شده در هر هکتار 400 تن محصول فراوری می نماید.

به گزارش مجله عطر یاس، با حضور وزیر جهاد کشاورزی، نخستین بوته برنج از رقم طارم محلی در حدود 2 هکتار از زمین های شالیزاری در روستای بولیده شهرستان محمودآباد به صورت مکانیزه نشا کاری شده است.

مازندران با داشتن حدود 230 هزار هکتار زمین های شالیزاری و فراوری بیش از یک میلیون تن برنج سفید 40 درصد احتیاج کشور را تامین می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 700

به "طرح سامانه های نوین آبیاری در شمال کشور اجرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سامانه های نوین آبیاری در شمال کشور اجرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید