صنایع دستی استان کرمان احتیاج به نقشه راه دارد

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران/کرمان ئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمان احتیاج به نقشه راه دارد.

صنایع دستی استان کرمان احتیاج به نقشه راه دارد

سید مهدی طبیب زاده در جلسه هماهنگی 5 شهر نامزد ثبت ملی صنایع دستی استان کرمان با انتقاد از رتبه پائین این استان در فضای کسب و کار اظهار کرد: در حوزه صنایع دستی با 100میلیون تومان سرمایه گذاری می توان اشتغالزایی کرد اما در حوزه صنعت و معدن به ازای هر شغل به یک تا یک و نیم میلیارد تومان سرمایه احتیاج است.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان با تاکید براینکه باید نقشه راه صنایع دستی استان کرمان تدوین گردد اضافه کرد: اتاق بازرگانی کرمان آمادگی دارد به تفکیک برای هریک از شهرستان های استان کرمان نقشه راه صنایع دستی تهیه و تدوین کند.

طبیب زاده ابراز کرد: امیدواریم پنج شهر کرمان، راین، شهربابک، راور و قلعه گنج از استان کرمان به عنوان شهرهای ملی صنایع دستی ثبت شوند؛ از شوراهای اسلامی و شهرداری های این شهرها درخواست می گردد معابری را با عناوین صنایع دستی نامگذاری نمایند.

وی با بیان اینکه ثبت هر شهر به عنوان شهر ملی صنایع دستی می تواند در توسعه هنرهای سنتی آن منطقه مثمرثمر باشد اعلام کرد: خوشبختانه بیشتر نقاط استان کرمان در حوزه صنایع دستی دارای ظرفیت و استعدادهای ویژه ای هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1859

به "صنایع دستی استان کرمان احتیاج به نقشه راه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع دستی استان کرمان احتیاج به نقشه راه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید