زن 74 ساله هندی دوقلو به دنیا آورد!

به گزارش مجله عطر یاس، خبرنگاران: مانگایاما زن 74 ساله هندی، به عنوان پیرترین زن تاریخ که زایمان کرده شناخته می شود، چون به تازگی صاحب دو دختر دوقلو شده است. این زن هندی در سال 1962 با یاراماتی سیتامارا راجاراو کشاورز هندی ازدواج کرد، اما بعد از گذشت 54 سال از ازدواجشان و مراجعه به پزشکان و معابد متعدد، نتوانستند بچه دار شوند.

زن 74 ساله هندی دوقلو به دنیا آورد!

ماناگایاما افرادی را به یاد می آورد که مثل یک گناهکار به او نگاه می کردند و حتی او را ملعون می نامیدند. اما خوشبختانه شوهرش در کنارش بود و به او قدرت جنگیدن داد. حتی با اینکه حدود 25 سال پیش یائسه شد، باز هم تمایل زیادی به بچه دار شدن داشت تا اینکه سال پیش، بعد از دیدن همسایه 55 ساله خود که از طریق لقاح مصنوعی باردار شده بود، او و همسرش تصمیم گرفتند از این روش استفاده کنند.

پزشکان اعتراف کردند که تا به حال زن 74ساله ای را ندیده اند که به دنبال بارداری باشد. آن ها همه آزمایش های لازم را انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که او می تواند از روش آی وی اف استفاده کند. اما از او خواستند مشاوره روانشناسی هم انجام دهد تا مطمئن شوند که او می داند چه می کند و از نظر روانی قدرت بارداری را دارد.

با وجود سن و سال ماناگایاما، این روش خیلی زود روی او جواب داد و طی 9 ماه بعد، ده پزشک روی سلامت عمومی، تغذیه و بارداری او نظارت داشتند. بالاخره این زن 74 ساله به عنوان پیرترین زن دنیا بچه دار شد و دو دختر دوقلو به دنیا آورد. او به مجله عطر یاس گفت: من خیلی راضیم. خدا جواب دعاهایم را دارد. ما امروز راضی ترین زوج روی زمینیم. ما فرزندان خودمان را داریم.

خبر زایمان زن 74ساله جنجال زیادی در میان پزشکان هند به پا کرد. برخی معتقد بودند این منطقی نیست که به زنی با این سن اجازه درمان داده شود؛ و اگرچه هر دو والد اطمینان می دهند که به خوبی از بچه ها مراقبت می کنند، اما برخی فکر می کنند که آیا می توانند این کار را کنند و اگر می توانند تا چه مدتی؟

منبع: odditycentral

منبع: برترین ها
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 249

به "زن 74 ساله هندی دوقلو به دنیا آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زن 74 ساله هندی دوقلو به دنیا آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید