روایت نقوی حسینی از دلیل سفر جانشین فدریکا موگرینی به تهران

به گزارش مجله عطر یاس، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید نمود: آنچه که جمهوری اسلامی به دنبال آن است اجرای برجام بوده و اجرای آن به انجام تعهدات طرف مقابل بستگی دارد.

روایت نقوی حسینی از دلیل سفر جانشین فدریکا موگرینی به تهران

اگر علاقمند به سفر با بهترین بلیط ارزان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه سیاسی مجله عطر یاس، سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به سفر جوزپ بورل هماهنگ نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، گفت: این سفر از اهمیت خاص خود برخوردار است، با توجه به فرایند اجرای برجام و عدم انجام تعهدات غربی ها به ویژه عدم پایبندی اروپایی ها به تعهداتشان و همراهی اروپایی ها با آمریکا، آن ها باید جوابگوی جمهوری اسلامی ایران باشند و دلایل خود را در این زمینه ارائه نمایند.

نماینده مردم ورامین، پیشوا در مجلس ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان مطالبه گر، طرفی که مستحق انجام تعهدات از طرف مقابل بوده و این تعهدات روی زمین مانده با اتحادیه اروپا برخورد کند که قطعا چنین برخوردی صورت می گیرد.

وی با تاکید براینکه زمینه گفت وگوی دیگری وجو ندارد، بیان داشت: زمینه گفت وگوی دیگری نداریم جز اینکه برجام به سرانجامی برسد، اگر اروپایی ها به تعهدات خودعمل نمایند بنابراین تصور می کنم در همین چارچوب مصاحبه ها انجام می گردد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینک ممکن است غربی ها به دنبال طرح موضوعات جدید در مذاکرات باشند، بیان داشت: خط و مشی جمهوری اسلامی در این زمینه کاملا روشن است اروپایی ها بار ها کوشش کردند که موضوعات جدیدی را در مذاکرات وارد نمایند، اما قبلا خط قرمز های مذاکرات را کاملا شفاف کردیم.

نقوی حسینی گفت: فعالیت هسته ای ایران کاملا در چارچوب آژانس بین المللی انرژی اتمی و NPT است و به طور داوطلبانه پروتکل الحاقی را اجرا می کنیم بنابراین هیچ احدی نمی تواند به جمهوری اسلامی ایران اتهام فعالیت غیرقانونی هسته ای بزند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس با بیان اینکه حوزه موشکی و دفاعی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره با هیچ احدی نیست، گفت: هیچ کشوری مسئله دفاعی خود را پای میز مذاکره نمی برد، چرا که دفاع امر حیاتی برای امنیت هر کشوری است و کشور ها می توانند هرکاری برای دفاع از خود انجام دهد، بنابراین حوزه موشکی و دفاعی خط قرمز است و اجازه نمی دهیم هیچ کس دراین زمینه مذاکره کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: آنچه که جمهوری اسلامی به دنبال آن است اجرای برجام بوده و اجرای آن به انجام تعهدات طرف مقابل بستگی دارد.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشور گفت: آقای جوزپ بورل هماهنگ نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا که جانشین خانم فدریکا موگرینی شده است برای نخستین بار پس از تصدی این سمت فردا به ایران سفر می نماید و با وزیر امور خارجه و سایر مقامات ارشد کشورمان ملاقات و رایزنی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 575

به "روایت نقوی حسینی از دلیل سفر جانشین فدریکا موگرینی به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت نقوی حسینی از دلیل سفر جانشین فدریکا موگرینی به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید