دولت نیوزیلند 32 میلیون دلار اسلحه از شهروندانش خریداری کرد

به گزارش مجله عطر یاس، دولت نیوزیلند در پی حادثه تروریستی کرایست چرچ علیه مسلمانان که 51 نفر کشته برجای گذاشت، با اجرای برنامه خرید اسلحه، پیروز شد در6 ماه گذشته بیش از 15 هزار قبضه اسلحه از مردم این کشور را به ارزش 32 میلیون دلار نیوزیلند خریداری کند.

دولت نیوزیلند 32 میلیون دلار اسلحه از شهروندانش خریداری کرد

به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش امروز، سه شنبه 12 شهریور، رسانه های نیوزیلندی برآوردها نشان می دهد که صرفا بیش از15 هزار قبضه اسلحه و 64 هزار قطعه آنها با طرح جدید دولت صرفا جمع آوری شده و این بدان معنی است که تاکنون کمتر از 10 درصد سلاح های ممنوعه تحویل داده شده است. براساس مهلت ارائه شده از سوی دولت نیوزیلند، صاحبان سلاح در این کشور تا روز 20 دسامبر(29 آذر امسال) فرصت دارند تا سلاح های ممنوعه را به دولت بفروشند و در خاتمه این فرصت با جرایم اقتصادی روبه رو می شوند.

براساس طرح خرید اسلحه توسط دولت نیوزیلند، صاحبان اسلحه می توانند با تحویل آن به مراکز دولتی بین 25 تا 95 درصد قیمت خرید اسلحه را دریافت نمایند.

روز 15 مارس سال میلادی جاری (25 اسفند ماه سال) 1397، یک تروریست مرد با سلاح نظامی به دو مسجد در نیوزیلند حمله کرد و جان 51 نمازگزار را گرفت و قریب به 50 تن دیگر را مجروح ساخت.

برنتون ترنت متهم 28 ساله این حمله تروریستی، دارای تابعیت استرالیاست که به جرم کشتار و مجروح ساختن ده ها نفر از مسلمانان در زندان به سر می برد.

جسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند که کشورش مدت ها پس از حادثه کرایست چرچ در سطح هشدار بالای امنیتی (ترور) به سر می برد، از 15 مارس، به عنوان روز تاریک تاریخ کشورش یاد نموده و برای مقابله با طرح های تروریستی و حملات خشونت بار دو طرح ممنوعیت حمل و نگهداری اسلحه و عفو عمومی و خرید اسلحه خانگی را در این کشور به موقع اجرا گذاشته است.

سازمان ملل متحد نیز حادثه تروریستی حمله به 2 مسجد در نیوزیلند را اقدامی اسلام هراسانه، تروریستی و نژادپرستانه دانست و آن را محکوم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 240

به "دولت نیوزیلند 32 میلیون دلار اسلحه از شهروندانش خریداری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت نیوزیلند 32 میلیون دلار اسلحه از شهروندانش خریداری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید