خط قرمزهای پوشش مجریان صدا و سیما

به گزارش مجله عطر یاس، مجری جوان برنامه جویا، هادی خضاب در شبکه امید درباره خط قرمزهای پوشش یک مجری در صدا و سیما و تلویزیون صحبت کرد.

خط قرمزهای پوشش مجریان صدا و سیما

به گزارش روز پلاس، هادی خضاب، مجری تلویزیون درباره نحوه پوشش مجریان و تاثیرگذاری آن بر روی مخاطب، اظهار کرد: مجری باید حواسش باشد که مردم به ادب، احترام، شخصیت، شیک و به روز بودن او اهمیت می دهند؛ البته لباس مارک یا غیرمارک اصلأ ملاک انتخاب نیست، معیارهای انتخاب، جنس، رنگ، طرح و اندازه استاندارد لباس است که اگر این شرایط برای نوع پوشش مجری فراهم شود، خواه لباس مارک یا غیرمارک در جذب مخاطب تاثیرگذار است.

او ادامه داد: قطعأ تریبونی به وسعت تلویزیون وقتی برای مجری آماده است تمام معیارهایی که مطرح می شود اعم از ادب، احترام، شخصیت، شیک بودن و پس از آن به روز بودن او اهمیت دارد. خود مجری موظف است با انتخاب های درست در واژه، در بیان، در رفتار و حرکات و به روز بودن و مطالعه در برنامه به عنوان رکن اصلی تاثیرگذار باشد.

این مجری درباره خط قرمزهای پوشش یک مجری برنامه نوجوانان اظهار کرد: ما در برنامه خودمان بخاطر اینکه فکرشده از نوع پوشش استفاده می کنیم، با خط قرمزی روبرو نیستیم؛ به نوعی که خود من تمام لباس ها و رنگ های لباسم را با یک متخصص در این زمینه هماهنگ می کنم.

خضاب درباره اینکه پوشش ظاهری تا چه میزان در جذب مخاطب مؤثر است، به ویژه اینکه مخاطبان شما نوجوانان هستند؟ گفت: هدف تمامی برنامه های تلویزیون تاثیرگذاری بر مخاطب است و مجری با توجه به محتوای برنامه باید لباس خود را انتخاب کند. انسان ها به دنبال روابط مطلوب و قابل قبول اجتماعی هستند. بیشتر مردم می دانند که با ظاهر مناسب، اجتماعی تر، مستقل تر، مسلط تر، سازگارتر و از نظر اجتماعی، پیروز تر به نظر می رسند. وقتی ما برای اولین بار با کسی روبه رو می شویم، معمولا به نکته های گوناگون واکنش نشان می دهیم؛ نکته هایی وجود دارد، هر چند کوچک و سطحی اما تاثیری بزرگ و عمیق می گذارد. لباس مجری نیز یکی از عوامل موثر در ارتباط اولیه با مخاطب است؛ چراکه زمانی که برنامه شروع می شود قبل از صحبت مجری مخاطب در ابتدا لباس و ظاهر مجری را می بیند. لباس پوشیدن پدیده ای است که تقریبا به اندازه طول تاریخ بشر سابقه و به قدر پهنه جغرافیایی امروزی زمین، گسترش دارد.

مجری برنامه جویا در ادامه درباره نحوه پوشش مجری گفت: این پدیده با خصوصیات مختلف فردی و اجتماعی انسان در ارتباط است و می توان آن را از دیدگاه های مختلفی از قبیل روانشناسی، اخلاق، اقتصاد، جامعه شناسی، مذهب، قانون، تاریخ، جغرافیا مورد مطالعه و بررسی قرار داد.

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1177

به "خط قرمزهای پوشش مجریان صدا و سیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط قرمزهای پوشش مجریان صدا و سیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید