خبرنگاران نگرانی ترامپ و ملک سلمان در مورد بازار جهانی نفت

به گزارش مجله عطر یاس، تهران- خبرنگاران- کاخ سفید بامداد شنبه به دنبال تنش های اخیر در مورد تولید نفت سعودی، اظهار داشت که دونالد ترامپ و ملک سلمان در مورد بازار جهانی نفت به بحث و گفتگو پرداختند.

خبرنگاران نگرانی ترامپ و ملک سلمان در مورد بازار جهانی نفت

به گزارش رویترز، رییس جمهوری آمریکا و پادشاه عربستان سعودی در مکالمه تلفنی علاوه بر گفتگو در مورد بازار جهانی نفت بر تقویت همکاری دفاعی ایالات متحده و عربستان سعودی نیز پرداختند.

جود دییر سخنگوی کاخ سفید گفت: دو رهبر در مورد اهمیت ثبات در بازارهای جهانی انرژی به توافق رسیدند و دوباره به همکاری مشترک دفاعی ایالات متحده و عربستان سعودی تأکید کردند.

به گفته سخنان سخنگوی کاخ سفید، رییس جمهوری آمریکا و پادشاه عربستان همچنین درباره سایر موضوعات مهم منطقه و دوجانبه و همکاری آن ها به عنوان رهبران گروههای G7 و G20 به گفتگو پرداختند.

با شیوع کرونا در سراسر جهان که به اخلال درحمل ونقل نفت و دیگر کالاها، لغو پرواز هواپیماها، کاهش تقاضا و جنگ قیمت نفت بین روسیه و عربستان منجرشد، قیمت نفت به طورکم سابقه ای کاهش یافت.

کاهش بی سابقه قیمت نفت، تولیدکنندگان عمده از جمله عربستان را نه تنها از رویای کسب منافع بیشتر از جنگ بر سر قیمت نفت باز داشته بلکه آنان را واداشته که برای جلوگیری از خسارت بیشتر راه چاره کاهش تولید در سریع ترین زمان ممکن را پیش بگیرند.

در این میان کشورهایی که نفت 60 دلاری را پشتوانه بودجه های خود در سال مالی جدید قرار داده بودند با کسر بودجه های شدید روبرو شده لذا راه استقراض از طریق انتشار اوراق قرضه و چاپ پول را در پیش گرفته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 904

به "خبرنگاران نگرانی ترامپ و ملک سلمان در مورد بازار جهانی نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نگرانی ترامپ و ملک سلمان در مورد بازار جهانی نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید