خبرنگاران مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ایلام 60 درصد پیشرفت دارد

به گزارش مجله عطر یاس، ایلام - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام با ظرفیت 47 هزار مترمکعب 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

خبرنگاران مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ایلام 60 درصد پیشرفت دارد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

نورالله تیموری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: طرح ارتقا و افزایش ظرفیت فاضلاب ایلام با توجه به افزایش جمعیت شهری و مسائل زیست محیطی و همچنین عدم ظرفیت کافی تصفیه خانه فاضلاب شهر در دستور کار این شرکت نهاده شد.

وی افزود: در اجرای این طرح سیستم تصفیه از هوادهی گسترده و زمان ماند در حوضچه های آرامش به سیستم لجن فعال که یکی از پیشرفته ترین سیستم های تصفیه خانه فاضلاب است، تغییر خواهد نمود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام یادآور شد: در این روش با احداث تانک های هوازی و بی هوازی در لاگون های هوادهی بخش قابل توجهی از مواد آلی از جمله کربن، نیترات و فسفات موجود در فاضلاب حذف و باعث بالا رفتن شاخص های مورد نظر سازمان محیط زیست در مورد پساب خروجی می گردد.

تیموری، فرآیند تصفیه فاضلاب در مدول دوم را تصفیه کامل بیولوژیکی به روش لجن فعال آ دو او با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر عنوان نمود و گفت: کیفیت پسآب حاصل از فرآیند در نظر گرفته شده مطابق با استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست ایران جهت تخلیه به آب های سطحی است.

وی با بیان اینکه در ساخت و اجرای مدول دوم این تصفیه خانه از تجهیزات و تکنولوژی روز جهان استفاده می گردد، افزود: متاسفانه افزایش قیمت مصالح و نوسانات بازار در تامین تجهیزات مورد احتیاج این پروژه توسط پیمانکار باعث مشکل و اختلال در برنامه زمانبندی اجرای این طرح شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام با یادآوری اینکه فرایند احداث این پروژه توسط پیمانکار در حال اجرا است، افزود: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، تمام کوشش خود را به کار بسته است تا این پروژه را در سریع ترین زمان ممکن تکمیل و به بهره برداری برساند.

به گزارش خبرنگاران، شهر ایلام با مرکزیت استان 220 هزار نفر جمعیت دارد.

یک هزار و 986 میلیارد ریال در طول 2.5 سال گذشته برای توسعه و بهسازی شبکه های آب و فاضلاب این استان هزینه شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1319

به "خبرنگاران مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ایلام 60 درصد پیشرفت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ایلام 60 درصد پیشرفت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید