ضرورت استفاده از ظرفیت فناوری برای تبادل با کشورهای D8

به گزارش مجله عطر یاس، به گزارش خبرنگاران، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز در حاشیه نشست سرمایه گذاری فناوری که در محل پارک فناوری پردیس برگزار گردید در جمع خبرنگاران در مورد تبادل فناوری بین کشورهای مختلف گفت: کشورهای منطقه و همسایه های ایران فرصت همکاری فناورانه را برای کشور فراهم می نمایند.

ضرورت استفاده از ظرفیت فناوری برای تبادل با کشورهای D8

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه کشورهای عضو دی 8 یک هشتم جمعیت دنیا را دارند که 60 درصد مسلمانان دنیا در این کشورها زندگی می نمایند، گفت: این ظرفیت بزرگ بین المللی است.

دهقانی فیروزآبادی اضافه نمود: از سوی دیگر کشور در سال های گذشته تمرکز زیادی بر روی مرجعیت علمی و فناوری در دنیا داشته است که توفیقات زیادی در این زمینه ها حاصل شده؛ اگر این توفیقات بخواهد باعث قدرت بین المللی گردد و تأثیرگذاری واقعی ایجاد کند باید بتوانیم با کشورهای همسو تر و مشترک المنافع تبادل فناوری و سرمایه گذاری داشته باشیم.

دهقانی با اشاره به نشست سرمایه گذاری فناوری که امروز در پارک فناوری پردیس برگزار گردید بیان کرد: این برنامه با هدف استفاده از ظرفیت کشورهای دی 8 در زمینه فناوری برگزار گردیده است.

وی با بیان اینکه دستاورد این برنامه انعقاد قراردادهایی بین سرمایه گذاران و فناوران است، گفت: کشور در شرایطی خاص قرار گرفته است اما این علت نمی گردد که جلوی پیشرفت و تأثیرگذاری در منطقه را بگیرد. هر چه مسیر سخت تر باشد مبارزه شیرین تر است.

وی اضافه نمود: امیدواریم که این برنامه ها سالانه توسعه یابد، با توجه به توسعه علم و فناوری طی دو دهه اخیر محتواهای خوبی در دست داریم که در سرمایه گذاری مشترک با کشورهای دوست می تواند به توسعه بازار و ابعاد آن یاری کند.

وی ادامه داد: امیدوارم این برنامه بخشی از این اهداف را عملی سازد.

وی با بیان اینکه فناوری، فرآوری شده کار علمی است، گفت: فناوری ارزشمند است و احتیاج به بازار دارد. من معتقدم در همه مسائلی که کشور دارد فناوری مهمترین نقطه قوت آن است.

وی بیان کرد: فناوری می تواند محور خیلی خوب برای توسعه همکاری با دنیا و کشورهای اطراف باشد. برنامه های مشترک ما با وزارت امور خارجه، مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی با این هدف است که بتوانیم تعاملات نخبگانی از سطح فردی تا سطح شرکتی و محصولی و توسعه بازار با کشورهای همسایه توسعه چشمگیری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1401 بروزرسانی: 8 اسفند 1401 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 2102

به "ضرورت استفاده از ظرفیت فناوری برای تبادل با کشورهای D8" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت استفاده از ظرفیت فناوری برای تبادل با کشورهای D8"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید