حقایقی که باید پیش از مصرف میوه ها بدانید

به گزارش مجله عطر یاس، به نقل از رویستا سالودکوموا، میوه ها یکی از دل چسب ترین و در عین حال بهترین منابع برای تامین احتیاج های بدن به ریزمغذی ها و ویتامین هاست. با این حال، باید در نظر داشت گرچه میوه ها یکی از سالم ترین مواد غذایی هستند، اما این بدان معنا نیست که شما می توانید در مصرف آن زیاده روی کنید.

حقایقی که باید پیش از مصرف میوه ها بدانید

تصورات اشتباه زیادی درباره مصرف میوه ها وجود دارد. چهار حقیقتی که باید درباره میوه ها پیش از افزودن آن ها به رژیم غذایی بدانید شامل موارد ذیل می گردد:

مصرف میوه زیاد بهتر است!

این تصور به طور کامل اشتباه است. توصیه متخصصان تغذیه این است که مصرف روزانه 2 فنجان میوه کافی است. برای فهم بهتر درباره یک فنجان میوه باید این نکته را بدانید که 8 توت فرنگی معادل یک فنجان است و یا مصرف یک پرتغال تامسون معادل یک فنجان میوه محسوب می گردد.

اگر به دیابت مبتلا هستید نباید میوه مصرف کنید

این موضوع نیز یکی دیگر از تصورات اشتباهی است که در میان مردم رایج است. افراد مبتلا به دیابت می توانند با ترکیب کردن میوه ها و پروتئین مصرفی خود مانع از افزایش ناگهانی سطح انسولین بدن شوند. با این حال، افراد مبتلا به دیابت باید در مصرف میوه هایی همچون موز، انگور و آناناس اعتدال و میانه روی را رعایت نمایند.

آب میوه همانند میوه است

تصور غلطی که از دیرباز وجود داشته این است که آب میوه همان خواص میوه را برای بدن دارد، اما حقیقت این گونه نیست. زمانی که آب میوه گرفته می گردد پالپ (تفاله میوه) از آن جدا می گردد که خود دارای ریزمغذی ها و نیز فیبر است. همچنین آب میوه از حجم میوه بیشتری گرفته می گردد و دارای کالری و شکر بالایی است. مشاهده می گردد افراد زمانی که آب میوه تهیه می نمایند از ترکیب میوه های مختلف بهره می برند. این بدان معناست که این آب میوه دارای فروکتوز (قند میوه) بیشتری است.

میوه خشک شده، منجمد و یا تازه، کدام یک بهتر است؟

میوه زمانی که منجمد می گردد مواد مغذی خود را حفظ می نماید و در بعضی موارد بسیار بهتر از میوه تازه ای است که مستقیماً در هوای آزاد باشد. میوه خشک شده فاقد آب بوده، اما مواد مغذی خود را حفظ نموده است؛ همچنین سطح فروکتوز میوه خشک شده بالاست، از این رو بهتر است در حجم کم استفاده گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1432

به "حقایقی که باید پیش از مصرف میوه ها بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی که باید پیش از مصرف میوه ها بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید