حراج کالاهای آمازون و فلیپ کارت در هند ممنوع می گردد

به گزارش مجله عطر یاس، به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از رویترز، هند پیشنهاد نموده حراج های کوتاه مدت کالاها (Flash Sale) در شرکت های تجارت آنلاین ممنوع گردد. همچنین شرکت های وابسته به آنها نباید به عنوان فروشنده در پلتفرم فعالیت نمایند.

حراج کالاهای آمازون و فلیپ کارت در هند ممنوع می گردد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

این پیشنهادات به منظور سخت تر کردن نظارت بر شرکت های آمازون و فلیپ کارت ارائه شده است.

قوانین وزارت امور مصرف نماینده، غذا و توزیع عمومی هند در حالی اعلام شده اند که بسیاری از خرده فروشان آفلاین از شرکت های تجارت آنلاین خارجی شکایت دارند و ادعا می نمایند آنها با استفاده از ساختارهای تجاری پیچیده قوانین این کشور را زیر پا می گذارند.

طبق قوانین پیشنهادی سختگیرانه، شرکت های تجارت آنلاین نمی توانند حراج های کوتاه مدت در هند برگزار نمایند. هرچند چنین حراج هایی به خصوص در فصل برگزاری جشن ها در هند بسیار پر هوادار هستند، اما فروشندگان آفلاین را خشمگین نموده اند زیرا آنها نمی توانند با حراجی ها و تخفیف های انبوه آنلاین رقابت نمایند.

همچنین طبق قوانین پیشنهادی جدید شرکت های تجارت آنلاین باید تضمین نمایند هیچیک از شرکت ها و ماهیت های وابسته به آنان به عنوان فروشنده در وب سایت های خرید آنلاین حضور ندارند. همچنین هیچ ماهیت مرتبط با شرکت تجارت آنلاین، نباید کالاهای خود را به یک فروشنده آنلاین در همان پلتفرم بفروشد.

چنین تغییراتی روی ساختار کسب وکار آمازون و فلیپ کارت در بازار تجارت آنلاین هند تأثیر عمیقی خواهد داشت.

در کنار این موارد شرکت های تجارت آنلاین خارجی نباید به طور مستقیم کالا به مصرف نمایندگان بفروشند و فقط می توانند به عنوان بستری برای فروشندگان عمل نمایند.

علاوه برآنچه گفته شد این قوانین از شرکت های تجارت آنلاین می خواهد قبل از آنکه مشتری کالایی را بخرد، محصولات جانشین را برای وی نشان دهند تا به این ترتیب فرصتی عادلانه برای محصولات داخلی نیز فراهم گردد.

هم اکنون آمازون و فلیپ کارت باید براساس قوانین سرمایه گذاری خارجی هند عمل نمایند و هنوز معین نیست قوانین پیشنهادی جدید، جانشین آنها می شوند یا خیر.

البته آمازون و فلیپ کارت ادعا می نمایند فعالیت هایشان در راستای قوانین این کشور است. آمازون روز گذشته اعلام نمود مشغول آنالیز پیش نویس قوانین است و از سوی دیگر فلیپ کارت نیز به درخواست اظهار نظر در این باره پاسخی نداده است.

درحالی که قرار است تحقیقاتی درباره رعایت قوانین آنتی تراست توسط این دو شرکت در هند انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1576

به "حراج کالاهای آمازون و فلیپ کارت در هند ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراج کالاهای آمازون و فلیپ کارت در هند ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید