جنگل دالخانی رامسر

به گزارش مجله عطر یاس، در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی رامسر یکی از جاذبه های بسیار زیبای رامسر یعنی جنگل دالخانی را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جنگل های بسیار زیبا، دیدنی و محبوب در این شهر است. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید…

جنگل دالخانی رامسر

بلیط هواپیما در طاهاگشت

جنگل دالخانی جنگلی کوهستانی نزدیک به شهر رامسر است که به دالان بهشت نیز معروف می باشد. این جنگل در 30 کیلومتری شهر رامسر قرار گرفته است که ییلاق های زیبایی را نیز داراست. این جنگل در روستای دالخانی (دالیخانی) قرار گرفته است و 800 متر از سطح دریا بالاتر است و در امتداد جنگل های انبوه رامسر قرار گیرد. یکی از زیباترین و بکرترین جنگل های شمال همین جاست. هوایش در همه فصل ها مطبوع است و تابستان شرجی آزاردهنده ای ندارد. در فصل گرما هم شب ها خنک است. البته بهترین کار این است که صبح زود به جنگل بروید و با تاریکی هوا از راهی که آمده اید برگردید.

بیشتر روزها مه غلیظی جنگل را می پوشاند که صحنه های سرسبز آن را رویایی تر هم می نماید. تصور کنید رانندگی در جاده ای که دو طرفش درختان بلند و سبز باشد، چه حس و حال خوبی دارد.

می توانید در کلبه های چوبی و آلاچیق های کنار جاده بساط پیک نیک را برپا کنید و با اشتهایی که حتما چند برابر شده، دور هم غذایی بخورید.

دکه های چوبی در راستا چای و آش هم می فروشند. کنار جاده رستوران هم هست. محلی ها در این جاده عسل، میوه هایی که از جنگل یا از باغشان چیده اند و ماهی پرورشی هم می فروشند.

یک اتفاق خوبی که در محدوده این جنگل اتفاق افتاده، وجود کارکنانی ست که مسوول نظافت هستند. اگر می بینید در طول راستا زباله ای به چشم تان نمی خورد، به دلیل وجود همین افراد است. ورودی که ابتدای راستا می پردازید، صرف دستمزد همین کارکنان می گردد.

درختان زیادی در جنگل دالخانی می بینید، مثل بلوط، ازگیل، فندق، ولیک، کوله خاس، مندی یا کلهو، زرشک و گوجه جنگلی.

جنگل گردی در دالخانی

اگر با هدف جنگل پیمایی سفر نموده اید، وارد جاده جنت رودبار که شدید، در روستای گالش ماشین را پارک کنید. در روستای گالش محله، پیاده روی را از کنار رودخانه کوچکش شروع کنید. بعد وارد جنگل شوید و به سمت غرب حرکت کنید. به جویبار کوچکی که رسیدید، به سمت بالا راستاتان را ادامه دهید. به این ترتیب، دوباره به جاده جنت رودبار می رسید.

پیشنهاد می کنیم حتما از راهنما یاری بگیرید و تنها به دل جنگل نزنید. به جاده که برسید، باید ماشین های گذری را سوار شوید و به سمت ماشین خودتان برگردید.

بهترین زمان سفر

تابستان ها این حوالی خنک است و از گرما و شرجی به دور هستید. اگر در فصل سرما به دیدن جنگل رفتید، حتما لباس گرم، پتو و فلاسک آب جوش برای چای یا قهوه همراه داشته باشید.

وسایل موردنیاز

اگر هدف تان جنگل گردی باشد، کفش مناسب بپوشید. کفشی که کف صاف نداشته باشد و اگر گِل به آن چسبید، باز هم بگردد راه رفت. به اندازه کافی آب آشامیدنی و خوراکی سبک همراه داشته باشید. نقشه ، قطب نما و جی پی اس یاری بزرگی در پیدا کردن راستا می نمایند. بارانی و کاور برای کوله پشتی در فصلی که احتمال بارندگی دارد، عاقلانه است.

راستا دسترسی به جنگل دالخانی رامسر

راستا دسترسی به دالخانی از خروجی شرقی شهر رامسر شروع و پس از طی 7 کیلومتر در راستا آسفالته رامسر به تنکلابن به سه راهی جنت رودبار می رسد . جنگل دالخانی پس از طی 23 کیلومتر درراستا ارتباطی و آسفالته جنت رودبار در کنار جاده قرار داردو حدود 600000 متر مربع مساحت داشته که برای احداث پارک جنگلی در نظر گرفته شده است و اکنون نیزبه عنوان یکی از تفرجگاههای مهم شهر رامسر مورد استفاده قرار می گیرد.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت دندان ارتودنسی

منبع: تاپ تراول
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 320

به "جنگل دالخانی رامسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل دالخانی رامسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید