توقف پروازهای رفت و برگشت به چین

به گزارش مجله عطر یاس، براساس سخنان مقام مسئول سازمان هواپیمایی کشوری، تعلیق پروازهای رفت و برگشت چین به خاطر پیشگیری از ویروس کرونا صورت گرفت.

توقف پروازهای رفت و برگشت به چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

جریان از چه قرار است؟

وزیر بهداشت از تصمیم دولت برای توقف موقتی پروازهای رفت و برگشت ایران به چین به دلیل نگرانی از ورود ویروس کرونا اطلاع داد. نمکی گفت: در نشست اضطراری که با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه، وزیر کشور، سخنگوی دولت، وزیر بهداشت و نمایندگانی از وزارت امور خارجه و گردشگری برگزار گشت، تصمیم گرفته شد فعلاً پروازهای رفت و برگشت ایران به چین به خاطر ویروس کرونا متوقف شوند. وی اضافه نمود: در رابطه با هموطنان عزیز ما در چین که مایل به بازگشت به کشور هستند، تدابیری اندیشده شد که با پروازهای فوق العاده به کشور برگردند، همچنین 70 دانشجوی ایرانی که در ووهان چین گرفتارند و طبق گزارش دولت چین آلودگی ندارند، با همکاری وزارت خارجه و با مجوز دولت چین هفته آینده به کشور برمی گردند و پس از دو هفته قرنطینه، به آغوش خانواده هایشان برخواهند گشت. این در حالی بود که حدود یک ساعت پس از این اظهارنظر، هواپیمایی ماهان به سمت یکی از شهرهای چین پروازی را انجام داد. روزهای پنجشنبه، آدینه و شنبه نیز همین اتفاق روی داد. موضوعی که واکنش بعضی نمایندگان مجلس را به دنبال داشت و آن ها از تداوم انجام پروازهای رفت و برگشت به چین انتقاد کردند. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انتظار این است همه پروازهای مستقیم از چین به ایران متوفف گردد. جهانپور اضافه نمود: پرواز بازگشت برای انتقال حدود 80 ایرانی مقیم ووهان به چین رفته و این افراد بزودی به تهران می آیند. در همین حال، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروازهای ایران به چین در حال تعلیق است، پروازهای احتمالی به این کشور با هماهنگی با وزارت بهداشت برای انتقال ایرانیان مقیم چین و چینی هایی که در ایران هستند، انجام می گردد. رضا جعفرزاده تاکید نمود: تمهیدات لازم اندیشیده شده که ایرانی ها پس از ورود به کشور در چه وضعیتی قرار داشته باشند. وی یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی نیز بر همین مسئله تاکید نموده که پروازهای مستقیم به چین متوقف شده اند. در همین حال، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز با اشاره به تعلیق پروازها به چین گفت: تعدادی ایرانی همچنان در شهرهای مختلف چین هستند که باید به کشور منتقل شوند. وی تاکید نمود: با آنکه پروازها به مقصد شهرهای چین متوقف شده، اما باید ایرانی هایی که در این کشور هستند را به ایران منتقل کنیم، نمی گردد آن ها را در این شرایط رها کرد.

منبع: عصر سفر

منبع: همگردی
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 573

به "توقف پروازهای رفت و برگشت به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف پروازهای رفت و برگشت به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید