کوشش می کنیم ورودی آراد کوه را به حداقل برسانیم

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس شورای اسلامی شهرستان ری در نشست خبری اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت رسیدگی به مشکل دفن و تفکیک زباله آراد کوه گفت: کوشش می کنیم با تمهیدات و برنامه ریزی صورت گرفته ورودی زباله آرادکوه را به حداقل برسانیم.

کوشش می کنیم ورودی آراد کوه را به حداقل برسانیم

به گزارش خبرنگاران آنلاین، جعفر شریبانی در این نشست معضل آرادکوه و بحث ریزش شیرابه های مجتمع دفن زباله آراد کوه را یکی از مهم ترین معضلات شهرستان ری دانست و گفت: مشکل دفع پسماند آرادکوه و تجهیزاتی که در انجا استقرار پیدا نموده است قدمتی 60 ساله دارد به همین علت تغییرات هم باید با شیب ملایم انجام گردد. کارگروه های ویژه شورای شهرستان ری و شورای شهر تهران پیگیر حقوق مردم شهر ری در مورد این معضل هستند.

وی درادامه اضافه کرد: اینکه بگوییم آراد کوه به طور کامل جمع می گردد در حال حاضر به علت قدمت طولانی که دارد امکان پذیر نیست ولی سعی ما بر این است ورودی این مجتمع دفع زباله را به حداقل و به 10 درصد مقدار فعلی برسانیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری با تاکید بر برخورد با عومل کوتاهی در ریزش شیرابه در سطح کهریزک گفت: شرکت مربوطه را احضار کردیم و تذکرات ابلاغ شد. با فیلمی که اخیرا از ریزش شیرابه از خودروی حمل زباله این شرکت به دستم رسیده دوباره این موضوع را پیگیری می کنم.

وی در ادامه اشاره ای هم به اقدامات اخیر حوزه شهری در محدوده کهریزک داشت و گفت: دو پروژه مهم عمرانی در محور کهریزک در حال آنالیز است، مطالعات در این باره انجام شد و بودجه لازم گنجانده شده است که به زودی مورد بهره برداری قرار خواهدگرفت.

پیاده روسازی، بازسازی و احیای میدان شهرری

شهردار شهرستان ری که در این نشست حضور داشت با اشاره به بهره برداری میدان اصلی شهر ری گفت: پروژه پیاده روسازی، بازسازی و احیای میدان اصلی شهر ری که با پیگیری های شورای شهرستان ری از سال گذشته به وسیله سازمان زیباسازی شهرداری تهران آغاز شده است کمتر از 6 ماه دیگر تمام می گردد.

رضا شنگی اضافه کرد: در زمان مطالعات پروژه پاسخی در مورد استعلام در باره زیرساخت های این پروژه دریافت نشد، پس از آغاز عملیات، زیرساخت های مربوط به برخی از ادارات نمایان شد که برای پاکسازی آنها اقدام کردیم. پاکسازی کابل و لوله ها بیش از سه ماه به طول انجامید. البته باید یادآور شوم که در مراسم مختلف مانند مسلمیه مجبور به تعطیلی کار می شدیم که پس از خاتمه مراسم مجددا کارگاه فعالیت خود را آغاز می کرد.

شهردار شهرری در خاتمه سخنانش خاطر نشان کرد که بنا بر گفته رئیس سازمان زیباسازی، این پروژه در ایام دهه فجر افتتاح می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1402 بروزرسانی: 27 مرداد 1402 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 2169

به "کوشش می کنیم ورودی آراد کوه را به حداقل برسانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش می کنیم ورودی آراد کوه را به حداقل برسانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید