انگلیس، چین را درخصوص دسترسی به منطقه سین کیانگ به چالش می کشد

به گزارش مجله عطر یاس، انگلیس امروز (دوشنبه) خواهان دسترسی فوری و بدون محدودیت سازمان ملل به منطقه سین کیانگ برای آنالیز گزارشات مربوط به بدرفتاری ها در این منطقه چینی خواهد شد.

انگلیس، چین را درخصوص دسترسی به منطقه سین کیانگ به چالش می کشد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه انگلیس اعلام نمود، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس همچنین با محکوم کردن سوابق حقوق بشری چین و روسیه، بازگشت لندن به شورای حقوق بشر سازمان ملل به عنوان یکی از اعضای دارای حق رای را به نمایش خواهد گذاشت و درباره میانمار و بلاروس نگرانی های خود را مطرح خواهد نمود.

براساس وزارت امور خارجه انگلیس، دومینیک راب در خصوص چین به گزارشات درباره بدرفتاری ها در منطقه سین کیانگ از جمله شکنجه، کار اجباری و عقیم سازی اجباری زنان اشاره خواهد نمود.

وی خواهد گفت: این بدرفتاری ها در یک مقیاس عظیم انجام می شوند. به کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل یا یکی دیگر از کارشناسان حقیقت یاب مستقل تکرار می کنم باید اجازه دسترسی فوری و بدون محدودیت به منطقه سین کیانگ داده گردد.

چین به خاطر برپایی کمپ هایی در سین کیانگ به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است؛ کمپ هایی که پکن آنها را به عنوان مراکز آموزشی فنی و حرفه ای برای از بین بردن افراطگرایی و ارائه مهارت های جدید به مردم توصیف می نماید. منتقدان چین این کمپ ها را اردوگاه های کار اجباری می دانند.

سازمان ملل اعلام نموده دست کم یک میلیون تن از اویغورها و دیگر مسلمانان در سین کیانگ بازداشت هستند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1390

به "انگلیس، چین را درخصوص دسترسی به منطقه سین کیانگ به چالش می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس، چین را درخصوص دسترسی به منطقه سین کیانگ به چالش می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید