اقامتی مالی با Airbnb و تجربه سفری امن

به گزارش مجله عطر یاس، اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که هنگام اقامت در خانه یک غریبه احساس خوبی ندارید یا از پذیرفتن یک ناشناس به خانه خود احساس خوش آیندی ندارید، شما یکی از آن افرادی هستید که فرصت استفاده از کاربردهای Airbnb را از دست داده و نمی توانید با اقامتی اقصادی و مقرون به صرفه تر سفری مهیج و گاهی لوکس را تجربه کنید. Airbnb می تواند شما را در مجلل ترین خانه ها اقامت دهد با هزینه ای به مراتب مالی تر از اقامت در یک هتل. ضمناً با اقامتی راحت با Airbnb می توانید در جایی میان جنگل اقامت کنید که خوابش را هم نمی دیدید. با ما همراه باشید تا با اقامتی مالی با Airbnb بیشتر آشنا شوید.

اقامتی مالی با Airbnb و تجربه سفری امن

Airbnb چیست؟

Airbnb در حقیقت یک بنگاه مجازی است که به صاحبان خانه در سراسر جهان این فرصت را می دهد تا منزل خود را با شرایط دلخواه به یک توریست اجاره دهند. بسیاری از صاحبان خانه های سراسر جهان، از اینکه با یک فرهنگ تازه همنشین شوند و در ازای این دوستی اجاره نیز دریافت نمایند، شاد هستند. در قبال آن توریستان هم از اقامتی مقرون به صرفه تر و یا با امکانات بیشتر در خانه یک شهروند مقصد توریستی، تجربه های تازهتری به زندگی خود اضافه می نمایند.کاربردهای Airbnb در سال 2008 میلادی به عنوان یک شرکت خصوصی در سانفرانسیسکو کار خود را آغاز کرد.

Airbnb چه کارهایی انجام می دهد؟

فرض کنید شما قصد دارید راهی یک شهر در آفریقا شوید. برای اقامت به وب سایت هتل ها مراجعه می کنید و با توجه به شرایط مالی خود یک اتاق در این شهر می یابید. اما قبل از رزرو کردن آن اتاق بهتر است به اقامتی راحت با Airbnb فکر کنید یا اپلیکیشن آن را روی گوشی خود نصب کنید. حتما شگفت زده خواهید شد وقتی ببینید با هزینه ای به مراتب کمتر می توانید مهمان یکی از خانه های این شهر شوید که علاوه بر چشم انداز زیبا دارای استخر و امکانات دیگری نیز هست. این گونه است که شما هم به خیل میلیون ها نفری خواهید پیوست که بدون Airbnb سفر نمی نمایند. نکته حائز اهمیت درباره اقامتی مالی با Airbnb این است که شما برای پیدا کردن خانه مورد علاقه خود جهت اقامت لازم نیست، کار پیچیده ای انجام دهید. کار با این وب سایت یا اپلیکیشن برای اقامتی راحت با Airbnb بسیار ساده است.

تاریخچه راه اندازی Airbnb

همچون بسیاری از شغل های جهانی مجازی، Airbnb هم از یک ایده خلاقانه آغاز شد. همانطور که شنیده اید گوگل کار خود را از یک گاراژ آغاز کرد و فیسبوک حاصل یک ایده در دانشکاه بود. آمازون هم از خانه کوچک جف یزوس کار خود را آغاز کرد. Airbnb هم از این قاعده مستثنی نیست و آغاز به کار آن از یک اتاق زیر شیروانی بود. وقتی برایان چسکی و جو گبیا نتوانستند از عهده مخارج دانشجویی خود در سانفرانسیسکو بر بیایند تصمیم گرفتند اتاق زیر شیروانی خود را به همراه صبحانه اجاره دهند. همین اتفاق باعث جرقه ای در فکر این دو شد برای راه اندازی سرویسی آنلاین جهت اجاره خانه ها برای اقامت با قیمتی مقرون به صرفه تر. با پیوستن ناتان بلچارژیک به این دو نفر شرکت AirBed & Breakfast در سانفرانسیسکو ثبت شد و از مارس سال 2009 میلادی وب سایت Airbedandbreakfast.com راه اندازی گشت. این بنگاه مجازی در قبال اجاره خانه های جهت اقامت بین 6 تا 12 درصد سهم بر می دارد و در حال حاضر سه صاحب آن جز ثروتمندان آمریکایی هستند. بعدها این شرکت نام وب سایت خود را کوتاه کرد و با نام Airbnb فعالیت خود را ادامه داد. Airbnb که در ابتدا تنها خانه های داخل آمریکا را جهت اقامت معرفی می کرد در حال حاضر خدمات خود را به 192 کشور جهان توسعه داده و در سی هزار شهر، دارای دویست و پنجاه هزار خانه در بین کاربردهای Airbnb جهت اقامت دارد.

چطور با Airbnb کار کنید؟

تنها زحمتی که باید به خود بدهید رفتن به وب سایت Airbnb و یا نصب اپلیکیشن آن است. البته این سرویس در ایران قابل دسترس نیست و برای نصب آن باید از آی پی دیگری غیر از ایران بهره ببرید. اگر صاحب خانه هستید با ثبت نام در Airbnb، اطلاعات خانه، اجاره و قوانینی که برایتان مهم است تا شخصی که قصد اقامت دارد آن ها را رعایت کند را در آن ثبت می نمایید. اگر قصد اقامت در خانه های Airbnb را دارید می توانید با مطالعه معینات خانه و در نظر گرفتن علایق و بودجه خود آن را انتخاب نمایید. Airbnb دارای ویژگی های منحصر به فردی است که باعث شده محبوبیتش هر روز بیشتر گردد. بعضی از این ویژگی ها برای اقامتی مالی با Airbnb عبارتند از:

  1. 1. پایین تر بودن قیمت اجاره خانه از هتل ها.
  2. 2. معمولا مطابق هر سلیقه ای در Airbnb خانه ای برای اقامت پیدا می گردد.

3. کار با اپلیکیشن Airbnb بسیار ساده است.

4.با خواندن نظرات کاربران، تصمیم گیری برای شما آسان تر می گردد.

چگونه در Airbnb عضو شویم؟

عضویت در Airbnb کاملا رایگان است و با یک ایمیل یا گوگل پلاس به راحتی در Airbnb عضو می شوید. همانطور که گفته شد این سایت در ایران قابل استفاده نیست و در صورت ثبت نام با یک آی پی دیگر باز هم ناچار خواهید بود از شرکت یا کسانی که حاضرند از شما پول بگیرند و کردیت کارت خود را در اختیار شما بگذرند، بهره ببرید. بعد از اتمام مراحل ثبت نام می توانید نظرات کاربران میهمان و میزبان را مطالعه کنید و تا 500 کاراکتر نظر بگذارید. حالا می توانید برای پیدا کردن خانه ای جهت اقامت به جستجو بپردازید. بعد از پیدا کردن خانه مورد علاقه خود جهت اقامت سه گزینه در اختیار دارید:

1 - افزودن خانه مورد نظر به بخش علاقمندی ها تا بعدا بتوانید از این فهرست تصمیم نهایی را بگیرید.

2- تماس با میزبان جهت پرسیدن سوالاتی که جواب آن ها را از سایت Airbnb نگرفته اید.

3- بخش رزرو در بین کاربردهای Airbnb برای زمانی که تصمیم به اقامت قطعی در آن خانه گرفته اید.

چگونه برای اقامت، هزینه پرداخت کنیم؟

اجاره بها جهت اقامت به وسیله میزبان معین شده و شما می توانید با یکی از کارت های بانکی آن را برای اقامتی مالی با Airbnb پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که علاوه بر اجاره بها، هزینه های زیر را هم باید در نظر داشته باشید:

-حق سرویس: شرکت Airbnb بین 6 تا 12 درصد حق سرویس برای اقامتی راحت با Airbnb می گیرد.

-حق نظافت: میزبان حق دارد هزینه اضافی بابت نظافت در بین کاربردهای Airbnb از شما بگیرد که البته باید آن را در Airbnb نوشته باشد.

-هزینه امنیت: مبلغی است که به وسیله میزبان معین می گردد و در صورت شکسته شدن چیزی یا مشکلاتی از قبیل پس ندادن کلید به وسیله اقامت نماینده، می تواند آن را بردارد.

قبل از هر گونه کاری با Airbnb مطالب زیر را با دقت به خاطر داشته باشید

1. حتما بخش Review را بخوانید. بسیاری از خانه ها در این بخش نکته های ریزی را یادآور شده که می تواند یاری بیشتری به تصمیم گیری شما جهت اقامت در آن خانه باشد.

2. اگر عکاسان شرکت Airbnb به درخواست صاحب خانه، از آن محل عکس گرفته باشند در سمت راست عکس، آرمی مثلثی به شکل A وجود دارد.

3.به طور حتم از هزینه های نظافت و خانه داری خانه در بین کاربردهای Airbnb اطلاع حاصل کنید.

4.سیستم پیغام رسان Airbnb این امکان را به شما می دهد که با میزبان، در ارتباط باشید.

5.به دقت شرایط کنسلی را مطالعه کنید. این شرایط کاملا بسته به شخص میزبان است و شامل قاعده خاصی نیست. در بین کاربردهای Airbnb شرایط کنسلی مشترکی وجود ندارد.

سخن آخر

در جهانی دیجیتال شده امروزی، هنگام سفر دیگر برای اقامت در یک خانه لازم نیست به چند بنگاه یا افراد محلی سر بزنید. Airbnb با 250 هزار خانه در 30 هزار شهر جهان در خانه شما است. می توانید به راحتی و قبل از سفر، خانه مورد نظر خود را در گوشی یا تبلت تان ببینید، با صاحب خانه تبادل نظر کنید، از نظرات اقامت نمایندگان قبلی آگاه شوید و از همه هیجان انگیزتر اینکه آن را مقرون به صرفه تر از جاهای دیگر اجاره کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 18 دی 1401 بروزرسانی: 18 دی 1401 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 2077

به "اقامتی مالی با Airbnb و تجربه سفری امن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامتی مالی با Airbnb و تجربه سفری امن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید