افغانستان، احتمال برگزاری مراسم تحلیف اشرف غنی تا انتها هفته جاری

به گزارش مجله عطر یاس، منابعی به رسانه ها از تلاش اشرف غنی برای برگزاری مراسم تحلیف خود به عنوان رئیس جمهور منتخب افغانستان تا خاتمه هفته جاری خبر می دهند.

افغانستان، احتمال برگزاری مراسم تحلیف اشرف غنی تا انتها هفته جاری

به گزارش دفتر منطقه ای مجله عطر یاس، اشرف غنی رهبر تیم انتخاباتی دولت ساز یک کمیسیون دولتی را برای برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری تشکیل داد که ریاست آن را رئیس اداره ارگان های محلی و رئیس شورای ولایتی پروان به عهده دارند.

براساس این حکم که در فضای مجازی منتشر شده، این کمیسیون موظف است تا تمام آمادگی های لازم را به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم تحلیف، در مدت پنج روز آینده اتخاذ کرده و اجرایی کند.

در این حکم همچنین آمده که هارون چخانسوری، سرپرست وزارت خارجه، بسم الله وزیری، رییس ستاد ارتش، وحیدالله قتالی معاون دفتر شورای امنیت ملی، الهام عمر هوتکی سرپرست ریاست اداره امور ریاست جمهوری، وحید عمر و شاه حسین مرتضوی مشاوران ارشد ریاست جمهوری، به عنوان اعضای کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف تعیین شده اند.

به گزارش صبح کابل، این مراسم قرار است روز پنجشنبه هفته جاری برگزار شود.

این در حالی است که شماری از احزاب سیاسی و چهره های سیاسی افغانستان با صدور بیانیه ای مشترک ضمن تقلبی خواندن نتیجه انتخابات خواستار تشکیل دولتی فراگیر هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 704

به "افغانستان، احتمال برگزاری مراسم تحلیف اشرف غنی تا انتها هفته جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، احتمال برگزاری مراسم تحلیف اشرف غنی تا انتها هفته جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید