استفاده از عینک شنا در فضا!

به گزارش مجله عطر یاس، یافته های جدید محققان نشان می دهد که فضانوردان در آینده ممکن است مجبور به استفاده از عینک شنا در مأموریت های فضایی خود باشند.

استفاده از عینک شنا در فضا!

به گزارش مجله عطر یاس و به نقل از تک تایمز، فضانوردان در مأموریت های طولانی ممکن است در نتیجه کاهش فشار تغییراتی در چشم و دید خود تجربه نمایند.

جسیکا اسکات(Jessica Scott)، از انجمن تحقیقات فضایی دانشگاه هیوستون، تگزاس و همکارانش در این مطالعه جدید دریافتند که تا 75 درصد از فضانوردان طی و یا بعد از مأموریت های طولانی مدت که بیش از سه ماه به طول می انجامد، تغییراتی در عصب بینایی خود تجربه می نمایند. محققان گفتند که این تغییرات نامطلوب می تواند حتی تا سال ها پس از بازگشت فضانوردان به زمین نیز ادامه یابد.

اسکات و همکاران برای اینکه دریابند آیا ورزش و استفاده از عینک شنا می تواند به حل این مشکل یاری کند یا خیر، از 20 مرد خواستند تا شبیه سازی تأثیرات ورزش در فضا را بر روی آنها آزمایش نمایند.

این مردان سه روز را هر کدام جداگانه در مرکز فضایی ناسا در هیوستون گذراندند. 10 نفر از این شرکت نمایندگان در این فعالیت ها از عینک شنا استفاده کردند. اسکات و همکارانش دریافتند که ورزش با کاهش فشار چشم ارتباط دارد. با این وجود، گرچه استفاده از عینک های شنا موجب افزایش فشار می گردد اما ممکن است به کاهش بعضی عوارض ناخواسته فضای مأموریت های طولانی مدت یاری کند.

یافته های این مطالعه در مجله JAMA Ophthalmology منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 109

به "استفاده از عینک شنا در فضا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از عینک شنا در فضا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید