ادامه سختگیری ها در خصوص خیابان قطار معروف هانوی

به گزارش مجله عطر یاس، خیابان قطار هانوی از شهرت بسیاری در میان اینستاگرامرها برخوردار است. فرانسوی ها این ریل قطار تک مسیره را در سال های ابتدایی قرن بیستم برای ویتنامی ها ساختند.

ادامه سختگیری ها در خصوص خیابان قطار معروف هانوی

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

در خیابان خواب گرفته کوچکی در هانوی، اوضاع آرام و طبیعی به نظر می رسد. اما، ناگهان، سروصدای کوچکی به گوش می رسد. گردشگرانی که بیرون از کافه ها نشسته اند، با عجله گوشی های همراه خود را درمی آورند و آماده می شوند. چند لحظه بعد، قطاری از ناکجا پدیدار می گردد و از راه آهن تک جهته باریکی که در همان خیابان قرار گرفته است، می گذرد. اکنون، همین کافه های موقتی در خیابان قطار هانوی (Hanoi Train Street)، یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی هانوی، پایتخت ویتنام، با دستور مقامات به محاق تعطیلی کشانده شدند. این وضعیت، نتیجه اتفاقی است که اواسط اکتبر در این خیابان افتاد.

ویتنام در سال های اخیر تبدیل به یک مقصد گردشگری پرطرفدار با محبوبیت فزاینده شده است. برای بازدید از این کشور می توانید با استفاده از سایت خبرنگاران، تور ارزان قیمت هانوی و تور لحظه آخری ویتنام را پیدا و رزرو کنید.

مدتی زیادی بود که موضوع ایمنی خیابان قطار هانوی، نگرانی های زیادی را برانگیخته بود و بالاخره، مقامات محلی زمانی به چاره اندیشی درباره این مسئله پرداختند که یکی از قطارهایی که از آن خیابان عبور می کرد، در نقطه ای مملو از گردشگر، مجبور به استفاده از ترمز اضطراری شد. در پی این حادثه، مقامات، دستور تعطیلی ده ها کافه را در یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی هانوی صادر کردند.

VN Express، یکی از روزنامه های ملی ویتنام، به نقل از نگویان هو نام (Nguyen Huu Nam)، راننده قطار فوق، نوشت که او متوجه زنی شد که برای عکس دریافت در فاصله نزدیک به ریل قطار ایستاده بود. نام به این روزنامه گفت که پس از دیدن آن زن، بوق قطار را به صدا درآورده است، ولی او از جای خود تکان نخورد و در آخر، نام مجبور شد قطار را، تنها در فاصله چند متری وی، متوقف کند. به گفته نام، این سومین باری است که او مجبور به توقف اضطراری در این قسمت از راه آهن می گردد.

در سال های اخیر، محلی ها با استفاده از محبوبیت این خیابان کسب وکاری برای خود راه انداخته اند و کافه هایی مانند کافه هانوی ریل ترک (Hanoi Rail Track Café) در تبلیغات شان، خود را به عنوان محلی عالی برای ملاقات، تفریح و ثبت عکس هایی شگفت انگیز از قطار معرفی می نمایند. تعدادی کافه غیرقانونی نیز در همین سال ها مثل قارچ از زمین سر بر آورده اند که میز و جایگاه های خود را در حریم راه آهن قرار داده اند؛ طوری که فاصله بسیار کمی با قطار در حال حرکت دارند.

ها وان سیو (Ha Van Sieu)، معاون اداره ملی گردشگری ویتنام، در کنفرانس مطبوعاتی که طی همین ماه در همین زمینه برگزار کرد، گفت:

با اینکه کافه های راه آهن گردشگر جذب می نمایند، اما در حقیقت، آن ها برخی از قوانین را نقض می نمایند.

او در ادامه اضافه کرد با اینکه از طرح های گردشگری جدید حمایت و آن ها را تشویق می نمایند، اما آن ها باید از قوانین تبعیت نمایند.

راه آهن تک جهته ای که از میان محله قدیمی هانوی (Old Quarter) می گذرد، در دوران حکومت استعماری فرانسه در سال های ابتدایی قرن بیستم ساخته شد؛ اما ساختمان هایی که اکنون در فاصله نزدیک به راه آهن ساخته شده اند، متعلق به سال های پس از آن هستند. خانه هایی که تقریبا به جاده ها و راه آهن ها چسبیده اند ازجمله صحنه هایی هستند که در این شهر هفت و نیم میلیونی، کم نیستند.

محبوبیت خیابان قطار هانوی، به ویژه در میان اینستاگرامرها، در سال های اخیر بیشتر شده است. در نوامبر 2018، در حدود 7 هزار عکس از این خیابان با هشتگ trainstreet در اینستاگرام منتشر شد و اکنون، بیش از 26 هزار عکس با این تگ در اینستاگرام موجود است. نمودار گوگل ترندز (Google Trends) که میزان جستجوهای اجرا شده در گوگل را نشان می دهد نیز بیانگر افزایش جستجوی عبارت train street Hanoi (به زبان انگلیسی) طی دو سال گذشته است.

ولی، به عقیده کریستین پاتراسیو پاساریبو، یکی از اینفلوئنسرهای اندونزیایی فعال در اینستاگرام، این خیابان هیچ ویژگی خاص و منحصربه فردی ندارد. او می گوید این خیابان طی دو سال گذشته به شدت در اینستاگرام معروف شده بود:

بنابراین، تصمیم گرفتم از آنجا بازدید کنم. شاید چون محل های مشابه آن را در شهرهای مختلف اندونزی دیده ام، نمی دانم چه چیز این نقطه اینقدر خاص است.

او در ادامه می افزاید:

با وجود گردشگران خارجی زیادی که [به اینجا] هجوم می آوردند، شرط می بندم که محلی ها هم هیچ چیز خاصی [درباره این خیابان] نمی بینند.

دیدم که زنی سبزی برای شام خرد می کرد، مرد محترمی مشغول شستن موتورش بود و چند کودک در اطراف جهت راه آهن بازی می کردند. از نظر آن ها، آن روز هم روز دیگری بود.

خنده دار است که زندگی عادی یک نفر تا چه اندازه می تواند در نظر دیگران غیرعادی باشد.

کافه دارهای خیابان قطار هانوی درخواست بازگشایی و ادامه فعالیت خود را از مقامات مطرح نموده اند. آن ها قول داده اند که اقدامات ایمنی سخت گیرانه ای را برای حفظ ایمنی گردشگران اتخاذ نمایند؛ رسم خطوط رنگی برای هشدار به گردشگران، اجازه ندادن به گردشگران برای نشستن یا ایستادن در جهت قطار، نصب بلندگو برای اعلام حرکت قطارها، نصب موانع فلزی در جلوی مغازه ها و نیز، نصب دوربین های CCTV برای نظارت بر کسب وکارها و تضمین ایمنی بازدیدنمایندگان از آن جمله هستند. اما مسئولان همچنان مخالف بازگشایی این جهت هستند.

ویتنام در سال های اخیر تبدیل به یک مقصد گردشگری پرطرفدار با محبوبیت فزاینده شده است. در سال 1998، تنها 1.5 میلیون نفر به این کشور بکر و دست نخورده در جنوب شرق آسیا سفر کردند؛ اما این رقم در سال 2018 به رقم خیره نماینده 15.5 میلیون نفر رسید که بیشتر از تعداد مسافران مراکش، سوییس یا آفریقای جنوبی است.

منبع: کجارو / e.vnexpress.net / The Daily Telegraph
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 412

به "ادامه سختگیری ها در خصوص خیابان قطار معروف هانوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه سختگیری ها در خصوص خیابان قطار معروف هانوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید