ابتکار: بحران امروز جامعه ما ناامیدی و یاس است

به گزارش مجله عطر یاس، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با تاکید بر اهمیت آموزش مهارت های خوب زیستن به دانش آموزان گفت: مهارتی مثل امید به ظاهر بدیهی می آید، اما واقعیت این است که بحران امروز جامعه ما ناامیدی و یاس است که متاسفانه به نسل جوان سرایت می نماید و مشکلاتی را به وجود می آورد و موضوعی است که باید درست به آن پرداخت.

ابتکار: بحران امروز جامعه ما ناامیدی و یاس است

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در نشست حضوری با وزیر آموزش پرورش برای رونمایی از دوره های مجازی مهارت های خوب زیستن، با اشاره به اهمیت آموزش مهارت های خوب زیستن به دانش آموزان، اظهار کرد: بسیاری از مسائل و معضلات اجتماعی ما به فقدان مهارت هایی نظیر تاب آوری لازم در برابر مسائل، تفکر خلاق، مهارت های ارتباطی باز می گردد و همه این مهارت ها عملا برای یک دانش آموز افق گشایی را ایجاد می نماید.

ابتکار با بیان اینکه باید روی مهارت امید کار کرد، اضافه نمود: باید روی این مهارت که با انتخاب خوب و رویکرد عزت مندانه به وسیله جوانان دنبال می گردد، کار کرد تا یاری حال زندگی آن ها باشد.

وی ادامه داد: این کار بسیار ارزشمندی بود. این مهارت ها عملا یک افق گشایی در رفتار و ارتباط دانش آموز با جامعه و آینده ای که طی می نماید و برای رشد و اعتلای فردی، خانوادگی و اجتماعی دانش آموز ایجاد می نماید.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به اهمیت آموزش مداوم مهارت های خوب زیستن در طول زندگی، گفت: همواره احتیاج به آموختن و کسب و تمرین این مهارت ها وجود دارد که هرچه از سن کمتر این مهارت ها آموزش داده گردد اثرگذاری اش بیشتر خواهد بود. ما توانستیم با وزارت آموزش و پرورش تعاملی در این زمینه داشته باشیم. از جمله این تعاملات رویداد مهم گفتگوی بین نسلی بود که زمینه برقراری ارتباط موثر با نسل جوان را فراهم کرد و در بسیاری از مدارس اجرایی شد و امیدوارم این برنامه های مهم مهارتی استمرار یابد و دولت آینده به این مسائل توجه داشته باشد.

ابتکار، وزارت آموزش و پرورش را از جمله هم پیمانان معاونت امور زنان در بحث تحقق عدالت جنسیتی دانست و توضیح داد: انصافا اقدامات ارزشمندی برای تحقق مصوبه ستاد ملی زن و خانواده و دولت که تکلیف قانون برنامه ششم بود انجام گرفته است. توانستیم از موضوعاتی مثل بچه ها و دختران بازمانده از تحصیل گرفته تا موضوع کیفیت آموزش ها و یا مهارت هایی نظیر مهارت های ارتباطی و خوب زیستن و… با وزارت آموزش و پرورش تعامل داشته باشیم.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با اشاره به همکاری وزارت آموزش و پرورش با این معاونت در زمینه تقویت نهاد خانواده، تحقق عدالت جنسیتی و مهارت های خوب زیستن، مهارهای یاد شده را احتیاج امروز جامعه دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم مراحل تعالی را در جامعه طی کنیم باید از مهارت های به ظاهر ساده و بدیهی نظیر مهارت های زندگی و خوب زیستن آغاز کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1623

به "ابتکار: بحران امروز جامعه ما ناامیدی و یاس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار: بحران امروز جامعه ما ناامیدی و یاس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید