پوشش 98 درصدی آموزش دختران

به گزارش مجله عطر یاس، وزیر آموزش و پرورش بیان کرد که هیچ دختر لازم التعلیمی در کشور وجود ندارد که دسترسی به آموزش نداشته باشد.

پوشش 98 درصدی آموزش دختران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دکتری در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش مجله عطر یاس، محسن حاجی میرزایی در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نیمی از کارمندان زن دولت در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند، گفت: بدون شک مسئله عدالت از ماموریت های انبیاء و جزء آرمان های جمهوری اسلامی است تا پیش از انقلاب زنان مورد اعتنا نبودند و شاخص دسترسی آنان به آموزش - اگر دسترسی به آموزش را یکی از شاخص های عدالت بدانیم - مهمترین خدمتی است که جمهوری اسلامی در این مدت به زنان انجام داده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ دختر لازم التعلیمی وجود ندارد که دسترسی به آموزش نداشته باشد اظهار کرد: در حال حاضر پوشش تحصیلی دختران در دبستان 98.18 درصد است که میزان به جامانده نیز به معنی عدم دسترسی آموزشی نیست.

وی با تاکید بر اینکه در عین توسعه کمی آموزش ما مسئول توسعه کیفی آن نیز هستیم توضیح داد: باید شاخص کیفیت آموزش را نیز به شکل عادلانه توزیع کنیم. همچنین در مورد زنان به دلیل بعضی از محدودیت ها آنان از فقر حرکتی رنج می برند که نیازمند توجه ویژه ای در مورد سلامت دختران و زنان برای بهره مندی از تحرک و نشاط کافی هستیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه گاهی سرعت تغییرات آرایش همه چیز را به هم می زند، اظهار کرد: یکی از اهداف مشترک ما با معاونت امور زنان این است که زنان بتوانند متناسب با تغییرات خودشان را به روز کنند و نقش های اجتماعی شان را ایفا کنند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه محور قرار دادن گفت وگوی بین نسلی را انتخاب هوشمندانه ای از سوی معاونت زنان بیان کرد و گفت: جامعه ای که بتواند حرف بزند دعوا نمی نماید و اعضای آن یکدیگر را دوست دارند. یکی از آفت هایی که جامعه را تهدید می نماید کمبود مهارت گفت وگو است که اگر آن را توسعه دهیم زمینه تکاپو و همکاری بیشتر می گردد.

حاجی میرزایی ادامه داد: خانواده ای که در آن گفت وگو جریان دارد آسیب نمی بیند و ماموریت آموزش و پرورش این است که به افراد یاد دهد در جامعه خوب زندگی کنند.

وی در مورد توسعه حضور زنان در عرصه های مدیریتی وزارت آموزش و پرورش نیز اظهار کرد: در حال حاضر شاخص حضور زنان در آموزش و پرورش بیش از متوسط شاخص اعلام شده از سوی دولت است و در ادامه نیز باید توسعه حضور زنان در عرصه های میانی گسترش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 683

به "پوشش 98 درصدی آموزش دختران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش 98 درصدی آموزش دختران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید