شروع طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در خیابان جمهوری تهران

به گزارش مجله عطر یاس، سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از شروع طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در خیابان جمهوری از امروز اطلاع داد.

شروع طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در خیابان جمهوری تهران

به گزارش مجله عطر یاس، وحید سرلک با اشاره به اجرای طرح ساماندهی موتورها با بیان اینکه ضریب امنیت یک عابرپیاده در پیاده روهای تهران بسیار پایین است، گفت: زمانی که یک فرد در پیاده رو قدم می زند هرلحظه واهمه دارد که یک موتور از پشت سر به او برخورد کند یا زمانی که ده ها موتور در پیاده رو پارک شده اند فرد دارای معلولیت یا شهروندی که کالسکه حمل می نماید، نمی تواند به راحتی تردد نمایند.

وی با تاکید بر اینکه باتوجه به افزایش تعداد موتورسواران در تهران، دیگر پیاده رو محل تردد عابرپیاده نیست بلکه تبدیل به فضای توقف و تردد موتور سواران شده است، ادامه داد: بیشترین تردد و حجم موتورسواران در مناطق 11 و 12 مشاهده می گردد و به همین دلیل طرح ساماندهی پارک موتورها از این دو منطقه شروع شده است. پرداخت عوارض آن مربوط نیز به مصوبه معین نرخ شورای شهر تهران در سال 1394 است.

سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هدف از اجرای این طرح را جمع آوری موتورها از پیاده روها و معبرهای تردد عابرین پیاده و انتقال آن ها به منظور پارک در فضایی غیر از تردد عابران، دانست و بیان نمود: بعد از توسعه این طرح در کل تهران، اولویت بعدی حضور نگهبانان در فضای پارک به منظور تأمین امنیت موتورها است. البته اولویت ساماندهی تردد و پارک موتورسوران است.

براساس گزارش شهرنوشت، سرلک با تاکید بر اینکه شهر باید پیاده و انسان محور باشد و یک عابر به راحتی امکان تردد داشته باشد، توضیح داد: این در حالی است که موتور سیکلت ها این حق را از عابران پیاده سلب نموده اند. هفته گذشته نیز جلسه ای در مورد ساماندهی موتورها برگزار گردید و پلیس هدایت و رانندگی قول همکاری و نظارت سخت گیرانه در این خصوص را داد.

به گفته سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ساماندهی فضای پارک موتورها در خیابان جمهوری واقع در منطقه 11 از امروز شنبه شروع شد.

انتهای پیان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 176

به "شروع طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در خیابان جمهوری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در خیابان جمهوری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید