یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد

به گزارش مجله عطر یاس، یک کاروان دیگر نیروهای اشغالگر آمریکا به وسیله گذرگاه غیرقانونی الولید در منطقه کردستان عراق وارد خاک سوریه شده است.

یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نظامیان اشغالگر به موازات سرقت منابع طبیعی سوریه اعم از گندم و نفت این کشور، پایگاه های خود در منطقه الجزیره سوریه را هم تقویت می نمایند.

منابع محلی در روستای السویدیه استان الحسکه به خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) گفتند: نظامیان اشغالگر آمریکا طی ساعات گشته کاروانی از 44 خودرو را به وسیله گذرگاه غیرقانونی الولید وارد خاک سوریه کردند که از جمله آن تانکرهای نفت و کامیون های یخچال دار بوده است.

سانا به نقل از منابع دیگری هم اظهار داشت که یک بالگرد متعلق به نظامیان اشغالگر آمریکایی ساعت شش عضر روز سه شنبه در پایگاه آمریکا در شهر الشدادی در جنوب استان الحسکه فرود آمد و در آنجا بعضی تجهیزات و مهمات را بارگیری کرد و مجددا از آنجا برخاست و به سمت شرق استان دیرالزور رفت.

این منابع گفتند افسرانی از نیروهای تفنگداران آمریکایی و متخصص در آموزش های نظامی هم سوار بر بالگرد این پایگاه را به سمت میدان نفتی العمر ترک کردند تا بردوره های آموزشی آنجا نظارت نمایند پس از اینکه مدتی را در همین پایگاه الشدادی بر دوره های آموزشی آنجا نظارت داشتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1625

به "یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید